Facebook Google+ Twitter

Anakonda wypełzła z ubikacji we wrocławskim mieszkaniu

 • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
 • Data dodania: 2010-09-20 17:29

Chwile grozy przeżyła 73-letnia mieszkanka jednej z kamienic w centrum miasta. Starsza pani, gdy weszła w sobotę do swojej łazienki odkryła, że z jej muszli klozetowej wypełza gigantyczna, blisko dwumetrowa anakonda.

 / Fot. PAPAnakonda zielona została przywieziona wczoraj około południa do zoo. Węża - w nocy z soboty na niedzielę - znalazła w toalecie jedna z mieszkanek Wrocławia. - Kobieta zachowała zimną krew - mówi z podziwem Radosław Ratajszczak, prezes ogrodu zoologicznego. 73-letnia wrocławianka przygniotła klapę od muszli klozetowej ciężkimi książkami i poszła spać.

Dopiero rano wezwała policję. Funkcjonariusze zjawili się w towarzystwie weterynarzy. Dwumetrowa anakonda została przewieziona do terrarium i obecnie przebywa na zapleczu. Ten wąż nie stanowi śmiertelnego zagrożenia dla ludzi, ale może boleśnie ugryźć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

rx rx
 • rx rx
 • 05.05.2011 16:10

anakonda to bardzo nie bezpieczne zwierze a wy nie kłamcie jeżeli nie przeżyliście tego sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 06.10.2010 19:50

2metrowa to se moze... na pewno nie zabic, nie przesadzajcie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Pohl
 • Łukasz Pohl
 • 25.09.2010 15:12

Anakonda jest jednym z najbardziej niebezpiecznych węży na świecie, i taki 2-metrowy okaz mógłby udusić człowieka a ty tutaj ze szczurem wyskakujesz(bez obrazy). Nie jest jadowita ale zabójcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
...
 • ...
 • 23.09.2010 10:56

chyba szczura....

Komentarz został ukrytyrozwiń
pszczółka
 • pszczółka
 • 22.09.2010 17:59

Albo udusić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ruda
 • Ruda
 • 22.09.2010 17:18

Jest napisane ze ten waz- czyli ta konkretnie 2 metrowa anakonda. 2 metrowy waz ( o ile nie jest jadowity) nie jest w stanie zabic czlowieka ew. pokaleczyc zebami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie zdanie: "Ten wąż nie stanowi śmiertelnego zagrożenia dla ludzi, ale może boleśnie ugryźć."

A poniżej fragment z wikipedii:

"Polująca anakonda leży zanurzona w wodzie, wystawiając czubek głowy i czekając na ofiarę, którą dusi swoimi splotami. Ze względu na rozmiary anakonda zielona jest w stanie zabić i połknąć człowieka (szczególnie dziecko), ale przypadki takie są niezwykle rzadkie. Znacznie bardziej prawdopodobne jest bolesne ugryzienie, które można porównać do ugryzienia dużego psa."

Rozumiem z powyższego artykułu, że anakonda to bardzo bezpieczny zwierzaczek i można go trzymać w toalecie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.