Facebook Google+ Twitter

„Anakonda” znowu uratowała żeglarza na Bałtyku

W nocy z 31 sierpnia na 1 września, śmigłowiec ratowniczy MW RP „Anakonda” brał udział w akcji ratunkowej na Bałtyku. Uratowano żeglarza.

Ranny w obie ręce żeglarz z jachtu „Baltica II” potrzebował natychmiastowej pomocy. W nocy zostały postawione w stan gotowości morskie służby ratunkowe. Jacht z poszkodowanym znajdował się około 20 mil morskich na północny wschód od Rozewia. Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne wysłało do zdarzenia stacjonujący w Gdyni Babich Dołach śmigłowiec Marynarki Wojennej RP „Anakonda”.

Około godziny 3:20 załoga śmigłowca podjęła na pokład poszkodowanego i po powrocie na lotnisko przekazała obsadzie karetki pogotowia.

„Anakonda” to śmigłowiec typu W-3RM, który z drugim śmigłowcem Mi-14PŁ/R oraz samolotem patrolowym MW RP „Bryza” pełnią stałą gotowość do akcji ratowniczych na wodach Bałtyku. Wchodzą one w skład Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP, jedynej formacji lotniczej w naszym kraju, która utrzymuje ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Nocny lot „Anakondy” to kolejna udana akcja ratunkowa na Bałtyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myślę ,że oceniający nie przeczytali wywiadu z Agatą Passent . Polecam serdecznie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, nikt nikogo nie gwałci, nie morduje, nie korumpuje, nie wykorzystuje..., faktycznie słaby :( pozytywne bohaterstwo nie jest w modzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anakonda uratowała życie żeglarza . Życie , które jest najwyższym darem . Ratownicy ryzykując własnym podjęli na pokład człowieka , który potrzebował pomocy.
5 czytelników uznało ,że materiał słaby . Jest to dla mnie niezrozumiałe .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.