Facebook Google+ Twitter

Analiza WIG20

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-09 19:55

Dzisiejsza sesja zakończyła się kolejnym zwycięstwem byków. Wzrosty 1,95% potwierdzają to, że przed świętami wśród inwestorów nie brakuje optymizmu, który sprzyja dokonywaniu zakupów.

Podobnie jak wczoraj otwarcie sesji nadało przyszły kierunek notowań na rynku. Jedynie obawa inwestorów przed otwarciem rynku w USA wynikająca z przypuszczalnym wystąpieniem spadków na tamtejszej giełdzie spowodowało pozbywanie się aktywów na GPW. Strach przed spadkami okazał się bezpodstawny, dlatego na
końcówkę sesji znów powróciły byki. Obroty na giełdzie na przeciętnym rozmiarze, wyniosły 1 100 mln zł. Wśród akcji, które odnotowały największy wzrost w dzisiejszej sesji to Barlinek, Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera SA i Optimus. Największe spadki odnotowały spółki Skyline Investment SA, ASBIS Enterprises i Asseco Business Solutions SA.

WIG20 / Fot. Krzysztof WańczykW następnej sesji może wystąpić korekta fali wzrostowej. Świadczą o tym poziomy oscylatorów, które są na poziomach wykupienia. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się w rejonie 1823. Przebicie w/w wsparcia może oznaczać dalsze spadki do poziomu 1795. Jednak póki znajdujemy się na poziomem 1823 należy zakładać kontynuację wzrostów do poziomu 1884. W dalszej perspektywie możliwym celem dla byków będzie poziom 1900.

Tekst pochodzi z bloga Krzysztofa Wańczyka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.