Facebook Google+ Twitter

Analiza WIG20

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-13 08:49

Ostatnia sesja w tym tygodniu okazała się przełomowa pod względem sytuacji technicznej. Mianowicie skończyła się dobra passa byków, które od 21 listopada windowały kurs na wyższe poziomy.

WIG20 / Fot. Krzysztof WańczykStery przejęły niedźwiedzie, które doprowadziły do 3,58 proc. zniżki na parkiecie. Główną przyczynę wystąpienia takiej sytuacji należy upatrywać za oceanem. Tamtejszy Urząd Stanu nie zgodził się na przeznaczenie dotacji dla sektora motoryzacyjnego. Pojawienie się tej wiadomości wywołało negatywną reakcję wśród inwestorów, czego rezultatem były spadki głównych indeksów giełdowych. Złe nastroje objawiły się także na polskim parkiecie. Najmocniejszej przeceny odniosły spółki z branży telekomunikacyjnej, paliwowej i bankowej.

Piątkowe notowania doprowadziły do przełamania średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Obecnie została naruszona linia wsparcia 1767. Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek nastąpi kontynuacja spadków, przynajmniej do poziomu 1730. W przypadku negacji wariantu pro spadkowego, w wyniku poprawy sytuacji na Wall Street, możemy się poruszać w kanale bocznym ograniczonym odpowiednio z góry poziomem1825 i z dołu poziomem 1767.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.