Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2398 miejsce

Anarchistyczna bojówka zapowiada walkę zbrojną w Europie

Dwa bombowe zamachy dokonane za pomocą doręczanych przesyłek mogą być zwiastunem koszmarnej serii ataków. "Nieformalna Federacja Anarchistyczna" nie po raz pierwszy wypowiada "walkę zbrojną" będącą w istocie terroryzmem.

Według oficjalnych doniesień środowa próba zamachu we Frankfurcie dotyczyła szefa Deutsche Banku Josefa Ackermanna. Piątkowy zamach w Rzymie okazał się być groźny w skutkach dla dyrektora włoskiej agencji ds. niezapłaconych podatków Marco Cuccagna, który będzie zmuszony kurować się przez dłuższy czas. Listy-bomby są fabrykowane przez "Nieformalną Federację Anarchistyczną" (FAI), która przyznała się do zamachów.

FAI nie jest nowym zjawiskiem na mapie międzynarodowego terroryzmu. Wcześniej przejawiała aktywność znajdując swój cel w osobie znanego włoskiego polityka Romana Prodiego czy zagrażając "korespondencją" ambasadom Szwajcarii i Chile; to tylko niektóre z dokonań FAI.

PixelAnarchy: http://pixabay.com/pl/profile/PixelAnarchy/ prawa i licencja: http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl / Fot. PixelAnarchy/Public DomainJak podajeBBC, burmistrz Rzymu Gianni Alemmano określił ataki jako "zły, podły czyn." Z kolei policja przyznaje, że w przesyłce znajdowała się wiadomość powiadamiająca "o trzech eksplozjach wymierzonych przeciwko bankom, bankierom, pijawkom i krwiopijcom". Przynajmniej tyle ustaliła policja, zaś co do ilości realizowanych zamachów pewności mieć nie można.

Działania FAI są skrajnie odmienne od niedawno ujawnionych w Niemczech terrorystycznych zapędów neonazistów z Narodowosocjalistycznego Podziemia (NSU). Łączy je jedynie model postępowania "miejskiego partyzanta", a dzieli przepaść ideologiczna.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 12.12.2011 13:45

powinni wysłać Tuskowi,prezesom banków i biskupom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.