Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24121 miejsce

"Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem" czyli pozycja obowiązkowa dla fanów siatkówki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-07 12:01

Już jutro, czyli 8 sierpnia 2012 roku, w księgarniach pojawi się biografia "małego, wielkiego trenera" polskiej reprezentacji siatkarzy. Jest to pełna faktów oraz bogato ilustrowana historia życia charyzmatycznego sportowca i szkoleniowca. Polskim wydawcą książki jest Sine Qua Non.

 / Fot. materiały prasowe"ANASTASI. Krasnal, który stał się gigantem" to hołd autora dla trenera Anastasiego. Biografia skupia się głównie na zawodowej stronie jego życia, choć nie brakuje także wzmianki o dzieciństwie i rodzinie. Dowiadujemy się o współpracy z reprezentacją Włoch, powrocie do ojczyzny, meczach na Igrzyskach Olimpijskich. Poznajemy "Krasnala" także poprzez wywiady z dziennikarzami czy zawodnikami.

W końcu docieramy do momentu, gdy Anastasi przejmuje reprezentację Polski. Poza szczegółami dotyczącymi gry naszego zespołu w Final Six Ligi Światowej czy mistrzostwach Europy, autor dostarcza nam informacji o tym jak ulegały zmianie uczucia Anastasiego w stostunku do Polaków.

Ostatni rozdział książki to epilog Ryszarda Boska, w całości poświęcony współpracy z Polakami aż do momentu finału w Lidze Światowej. Biografia Anastasiego została uzupełniona przez wydawcę o wiele dodatkowych elementów (nie ma ich w oryginalnym wydaniu), m.in. wstęp Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Informacja o autorze:
Adelio Pistelli urodził się w Ankonie w 1950 roku. Odkrył siatkówkę w wieku 15 lat. Jest publicystą oraz autorem kilku książek. Należy do "legendarnych piór" miesięcznika specjalistycznego "Pallavolo-Supervolley".

Polskim wydawcą książki jest Sine Qua Non.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.