Facebook Google+ Twitter

Anathema przyjeżdża na koncerty do Polski

Czołowy zespół brytyjskiej progresywnej sceny muzycznej w Polsce! Anathema wystąpi w Warszawie i Krakowie już w październiku.

Anathema / Fot. Wikimedia CommonsAnathema powstała w 1990 w Liverpoolu. W swojej twórczości przeszła niezwykłą ewolucję. Zespół zaczynał od ciężkich doom metalowych brzmień, by z biegiem czasu zacząć komponować niezwykle dzieła spod znaku rocka atmosferycznego. Również sam skład grupy jest swoistym fenomenem. Tworzą ją bowiem trzej bracia Cavanagh: Vincent, Daniel i Jamie wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Johnem Douglasem i jego siostrą Lee. Całości składu dopełnia grający na instrumentach klawiszowych Les Smith.

Po nagraniu drugiego dema "All Faith is Lost' grupa została zauważona przez przez wytwórnię Peaceville Records. Pod jej skrzydłami wydaje cztery albumy: "Serenades" (1993), "The Silent Enigma" (1995), "Eternity" (1996) i "Alternative 4" (1998). Po wydaniu tego ostatniego Anathema ostatecznie porzuca stylistykę doom metalową, jednocześnie wędrując ku bardziej niepokojącemu i eksperymentalnemu brzmieniu. Następne trzy albumy "Judgement" (1999), "A Fine Day To Exit" (2001) i "A Natural Disaster" (2003) zespół wydaje nakładem wytwórni Music For Nations.

 / Fot. Materiały prasoweOstatni album Anathemy, to wydany przez wytwórnię Kscope 31 maja tego roku: "We're Here Because We're Here". Jak mówi gitarzysta Daniel Cavanagh: "to najlepszy album w całej naszej historii. Przez to, że nie spieszyliśmy się z jego wydaniem, mieliśmy możliwość wybrania najlepszego materiału i skoncentrowania się na nim. Daliśmy utworom możliwość 'oddychania' i samodzielnego, naturalnego rozwoju, a rezultat jest naprawdę magiczny". Przy tworzeniu krążka grupie pomagało wielu zacnych gości. Znajdziemy na niej smyczkowe aranżacje Dave'a Stewarta, w chórkach w utworze "Angels Walk Among Us" zaśpiewał Ville Valo znany z formacji H.I.M. Za produkcję odpowiadał sam zespół, natomiast zmiksował go Steven Wilson znany przede wszystkim z Porcupine Tree. Mastering jest dziełem Jona Astley'a, który współpracował z takimi grupami jak The Who czy Led Zeppelin.

Liczne grono fanów Anathema wyrobiła sobie grając koncerty na całym świecie. W czasie trasy koncertowej promującej "A Natural Disaster" zagrała w ponad 30 krajach! Polscy fani mają w tym roku wyjątkowe szczęście - oprócz koncertów w Warszawie i Krakowie, zespół będzie również gwiazdą na festiwalu Ino-Rock, który odbędzie się 11 września w Inowrocławiu.

3.10.2010
WARSZAWA
Klub Proxima 20:00

4.10.2010
KRAKÓW
Klub Studio 20:00
Bilety do 30.09. kosztują 90zł, od 01.10. 100 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

sbmafcbay
  • sbmafcbay
  • 05.01.2012 10:32

Bk3vU6 <a href="http://lcfejtughfcm.com/">lcfejtughfcm</a>, [url=http://vzlozphowcug.com/]vzlozphowcug[/url], [link=http://lmryfzrvqrwz.com/]lmryfzrvqrwz[/link], http://gbcfgyiwqhtu.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogumił Bronowicz
  • Bogumił Bronowicz
  • 06.09.2010 16:09

Z utworów: One last Goodbye - piękna kompozycja. Z albumów: Alternative 4 i Natural Disaster. Wielkim fanem Anathemy nigdy nie byłem. Kto wie jednak, czy na koncert się nie wybiorę - na jesień w sam raz ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę ci Rafał nie miałem okazji ani razu i teraz z pewnością tez mnie nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem dwukrotnie w 1995 i 1999 nie wiem, który koncert był lepszy :)) Oba doskonałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.