Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18261 miejsce

"Anatomia władzy", czyli polityka od kuchni

Książka autorstwa Michała Karnowskiego i Eryka Mistewicza to pozycja z pewnością godna polecenia. Intryguje innowacyjna forma wideoksiążki. Omawiane zagadnienia ilustrowane są filmami związanymi z tematem.

W wywiadzie rzece (podzielonym na siedem rozmów) dokonano ciekawego zestawienia opinii dziennikarza politycznego (obeznanego w najnowszej polskiej polityce) oraz uważanego za wzór do naśladowania konsultanta politycznego, (ponoć) najlepszego marketera w Polsce.

Na kartach książki umieszczono interesującą rozmowę dwóch znawców, a zarazem pasjonatów polityki, ludzi odmiennie postrzegających zjawiska polityczne w kraju i na świecie.

Michał Karnowski kieruje całą rozmową. Nie tylko zadaje pytania, ale również stara się w sposób logiczny odpowiadać rozmówcy. Tłumaczy wydarzenia pod kątem politologiczno-socjologicznym. Jest humanistą bardzo dobrze zorientowanym w tematach związanych z polityką. Posiada sporą wiedzę o zjawiskach i procesach w niej zachodzących. Radzi sobie świetnie zarówno i indukcją, jak i dedukcją oraz interpretacją. Komentuje tezy, potwierdzając je licznymi rzeczowymi argumentami.

Po drugiej stronie „barykady” zasiada bardzo dobrze obeznany w metodach marketingowych specjalista ds. budowania wizerunku. Eryk Mistewicz przedstawia te same zdarzenia w zupełnie inny sposób. Stara się pokazać czytelnikowi, że rzeczywistość i prawda to pojęcia względne, często nie występujące. Odgrywa w rozmowie główną rolę. Wskazuje, że myślenie Karnowskiego, jakkolwiek uargumentowane, jest najczęściej błędne. Świat polityki jest niedostępny nawet dla komentujących kompetentnych i wykształconych specjalistów. Mistewicz przekazuje wiadomości o tym, jak naprawdę, od środka, od kuchni wygląda polityka. Pomija tutaj rolę tradycyjnych mediów uznając je za przestarzałe, dążące ku drodze naturalnej zagłady (według niego są one nieistotne w swojej słabości).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.