Facebook Google+ Twitter

And the Oscar goes to...!

Już w niedzielę, 22 lutego, w Kodak Theatre w Los Angeles odbędzie się 81. gala rozdania najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Przyjrzyjmy się kto ma szansę otrzymać Oscara, przejść do historii i zdobyć wieczną chwałę!

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Academy_Award_Oscar.jpg22 lutego już po raz 81. zostaną wręczone nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej powszechnie znane jako Oscary. Uroczystość odbędzie się w Kodak Theatre w Los Angeles a poprowadzi ją znany aktor Hugh Jackman.

Na tegorocznej gali zostaną przyznane statuetki w 24 kategoriach. Począwszy od tych najbardziej prestiżowych takich jak: najlepszy film, aktor, aktorka, reżyser i scenariusz skończywszy na piosence, kostiumach czy efektach specjalnych. Zobaczmy kto ma największą szansę na nagrodę w tych najważniejszych dla kinomanów i nie tylko kategoriach.

plakat promocyjny / Fot. FOXO tytuł najlepszego filmu roku walczyć będą: "Obywatel Milk", "Lektor", "Slumdog. Milioner z ulicy", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" oraz "Frost/Nixon". Wśród tej piątki największe szanse wydaje się mieć "Slumdog", który przed paroma tygodniami został nagrodzony zarówno Złotym Globem jak i nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFT-ą dla najlepszego filmu roku. Poza tym film Danniego Boyla otrzymał jeszcze dziewięć innych nominacji.

Przyjrzyjmy się teraz nominowanym w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Mickey Rourke nominowany za rolę w filmie "Zapaśnik" otrzymał już za swoją kreację zarówno nagrodę BAFTA jak i Złotego Globa. Nie możemy jednak odbierać szans pozostałym nominowanym, którymi są: Richard Jenkins za rolę w filmie "Spotkanie", Frank Langella za "Frost/Nixon", Sean Penn za "Obywatel Milk" i Brad Pitt za kreację w "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona".

plakat promocyjny / Fot. MGMW większości, jeśli nie we wszystkich prestiżowych kategoriach, mamy wyraźnego faworyta, który został już nagrodzony przez Brytyjską Akademię Filmową i Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Mówimy tu o kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka w roli pierwszoplanowej (Kate Winslet za "Lektora"), najlepsza reżyseria (Danny Boyle za "Slumdog") i najlepszy scenariusz adaptowany (Simon Beaufoy za "Slumdog").

Jeśli przyjrzymy się innym kategoriom nie zaliczanym do tak zwanej wielkiej piątki, na wyróżnienie zasługuje kategoria aktor w roli drugoplanowej gdzie nominowani są: Josh Brolin − "Obywatel Milk", Robert Downey Jr. − "Jaja w tropikach", Philip Seymour Hoffman − "Wątpliwość", Michael Shannon − "Droga do szczęścia" i Heath Ledger − "Mroczny rycerz" Tutaj raczej pewnym zwycięzcą jest tragicznie zmarły w zeszłym roku Ledger. Za rolę Jokera otrzymał już 25 różnych nagród w tym również Złotego Globa i BAFTĘ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.