Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8823 miejsce

Anders Breivik będzie miał "własny" oddział psychiatryczny

Na terenie więzienia w Ila pod Oslo powstanie specjalny oddział psychiatryczny, przystosowany do przetrzymywania Andersa Breivika - norweskiego zamachowca, który zabił w zamachach 77 osób.

‪norsk (bokmål)‬: Utøya, the place of the attack on the Norwegian Labour Partys youth camp. Utøya / Fot. Paalso; Paal Sørensen 2011/wikimedia Creative Commons 3.0Władze Norwegii zatwierdziły plan budowy specjalnego oddziału psychiatrycznego dla zamachowca Andersa Breivika. Zaplanowano, że oddział powstanie na terenie więzienia, w którym obecnie przebywa zamachowiec.

Breivik jest sprawcą zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, w których zginęło w sumie 77 osób. Przestępca przyznał się do winy, lecz nie wyraził skruchy. Wręcz przeciwnie, uważa że stanął w obronie swojego kraju, chroniąc go przed zgubną polityką wielokulturowości.

Zamachowiec od lipca 2011 roku przebywa w więzieniu, tam właśnie planuje się wybudowanie specjalnego zamkniętego oddziału psychiatrycznego. Jeśli Breivik uznany zostanie za niepoczytalnego, zostanie skierowany na przymusowe leczenie. Jeżeli jednak zostanie uznany za poczytalnego, czeka go kara 21 lat więzienia. Wyrok ma zapaść 24 sierpnia czytamy na wp.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Histermen
  • Histermen
  • 28.06.2012 22:19

Chciałbym siedzieć tam razem z Breivikiem . Też jestem blondynem mam szare oczka i uważam że dobrze zrobił bo wygląda na dobrego człowieka i chyba żeczywiśćie taki jest w głębi Anders Breivik . Przedewszystkim Dobrz zrobił , wrażliwy na zło , bżydzący sie inwazją brudasöw i całym tym lewackim ściewem , podziwiam go i doceniam jego szlachetny czyn , gdyż postąpił w słusznej sprawie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne mi to prawo! Za tyle ofiar śmiertelnych 21 lat więzienia i to jeszcze w specjalnych warunkach?! Kurcze, a ja z całą rodziną gnieżdżę się na 31m i nie stać mnie na ,,specjalne warunki" :( Chyba mu zazdroszczę?! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym razem brakuje sondy w temacie: "Ilu obywateli zazdrości A.B. nowego lokum?"

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 28.06.2012 00:01

Taki psychiatryk niedługo zrobią Donkowi za zdradę państwa. Spędzi resztę życia w psychiatryku - będzie miał mnóstwo czasu na przemyślenia -za współudział w zamachu smoleńskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, dlatego mówię z dużym sarkazmem, bo skrzywdziliby go za bardzo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moim zdaniem powinni go zamknąć na oddziale - dla niego to będzie najdotkliwsza kara.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcale się nie zdziwię, gdy "człowiekowi" dadzą wikt i opierunek przynajmniej na te 21 lat. Chłop się tyle "napracował" grając na nosie Norwegom i całemu ich "cywilizowanemu" systemowi prawnemu, że zasługuje na pełen szacunek... Uznając go za niepoczytalnego byłoby to wyraźną dwulicowością Norwegów, a zwłaszcza tych, którzy będą o tym decydować. Wyjdzie prawdziwe oblicze liberalizmu decydentów norweskich. Czy ulegną presji społecznej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.