Facebook Google+ Twitter

Andriej Bielanin - "Tajny wywiad cara Grocha"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-14 22:21

W ubiegły piątek, 12 lutego, miała premierę kolejna książka mistrza rosyjskiej fantastyki. Cechą wyróżniającą ją z innych powieści Bielanina jest przede wszystkim "rosyjskość" - specyficzny język i stosunek do siebie bohaterów historii.

 / Fot. PromoZa górami, za lasami, żyła sobie Baba Jaga. I miała lokatora - milicjanta, który pewnego dnia wylazł spod podłogi, zbłądziwszy z dalekiej Moskwy hen, aż do bajkowej krainy.
A skoro już się zabłąkał, to robi to, co prawdziwy milicjant z ambicjami, czynić powinien - strzeże porządku i bezpieczeństwa obywateli. Tyle że w miejscu, gdzie aż kipią czary, nie jest to takie proste...

Andriej Bielanin – gwiazda pierwszej wielkości na niebie rosyjskiej fantastyki humorystycznej. Pisarz, poeta i malarz, autor prawie trzydziestu powieści fantasy. Debiutował zbiorem bajek pt. "Rudy i pręgowany". Sławę i popularność przyniosły mu cykle powieściowe: "Miecz bez imienia", "Tajny wywiad cara Grocha" i "Profesjonalny zwierzołak" (współautorka - Galina Czernaja).

Razem z wydawnictwem Armada patronuje nagrodzie Miecz Bez Imienia, przyznawanej obiecującym debiutantom. W 2009 roku został nagrodzony medalem im. Mikołaja Gogola za zasługi dla kultury rosyjskiej. Pod egidą Andrieja Bielanina ukazało się w Rosji kilka antologii opowiadań fantastycznych ze słowiańskiego kręgu kulturowego, do których zaproszono również Polaków. Prywatnie, jest wielbicielem Kozaków i doskonale „robi” szablą.

data wydania: 12 luty 2010
tłumaczenie: Rafał Dębski
ISBN-13: 978-83-7574-111-7
wymiary: 125 x 205
liczba stron: 272
oprawa: miękka
seria: Obca Krew
cena: 32.90

Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.