Facebook Google+ Twitter

"Andriej Rublow" na ekranie Kina KC. Mamy bilety dla autorów W24!

Tym razem nasza propozycja filmowa zaprowadzi Was do... Kina KC, które zaprasza 28 października o godzinie 18 na pokaz niezwykłego filmu Andrieja Tarkowskiego – „Andriej Rublow ”. To jedyna okazja żeby zobaczyć obraz na dużym ekranie.

 / Fot. Mat. prasowe„Andriej Rublow” Tarkowskiego powstał w 1966 roku, został jednak zatrzymany przez cenzurę i trafił na półkę. Trzy lata później zdobył nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i zachwycił zachodnich krytyków. To jednak nie przekonało cenzorów do dzieła Tarkowskiego – przeciwnie - wzbudziło większą podejrzliwość oraz niechęć. W ZSSR film wszedł do kin dopiero w latach 70. i to jedynie na kilku kopiach.

Jest to poetycka i wciąż zachwycająca opowieść o średniowiecznym mnichu, artyście – mistyku, uważanym za najwybitniejszego przedstawiciela moskiewskiej szkoły pisania ikon. Jego postać do dziś stanowi tajemnicę. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem. Film poetycki, piękny, i wzruszający. Jedyna okazja, aby go zobaczyć go w kinie. (materiały prasowe organizatora).

Film prezentowany w ramach przeglądu PORTRETY FILMOWE.

KINO KC ( ul. Nowy Świat 6/12, dawny budynek Komitetu Centralnego)

Dla autorów W24 mamy 3 podwójne zaproszenia do kina.


Co trzeba zrobić, by je otrzymać? Trzeba być zarejestrowanym, mieć uzupełniony profil, zadeklarować recenzję filmu i w komentarzu uzasadnić, dlaczego właśnie Tobie powinniśmy przyznać bilety na film o tajemniczym mnichu.

Na zgłoszenia czekamy do 26 października, do godziny 9.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, jestem w tym czasie poza Warszawą i nie mogę być ale obrazy, albumy Rublowa pozostają głęboko na lata w pamięci. Gorąco polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.