Facebook Google+ Twitter

Android pozostanie otwarty. Przejęcie Motoroli nie zmieni zasad

W sierpniu 2011 roku Google ogłosiło przejęcie Motorola Mobility za 12,5 mld dolarów. Finalizacja transakcji nastąpiła dopiero teraz, bo zgodę na nią musiały wyrazić instytucje antymonopolowe. Chińczycy postawili Google warunek - Android musi być otwarty i darmowy przez co najmniej 5 lat.

Sonda

Przejęcie Motoroli

Kod Androida pozostanie otwarty. Przejęcie Motoroli nie zmieni zasad / Fot. Rafał GdakJak donosi Wall Street Journal, Google przyjęło warunki stawiane przez chińskie instytucje rządowe. Wiadomo już, że przez co najmniej 5 lat, Android pozostanie systemem otwartym.

Nie zmienią się warunki licencjonowania Androida?

Przypuszczalnie nie zmieni się dotychczasowy model. Dostęp do podstawowej wersji systemu (bez aplikacji Google Play, Gtalk czy Gmail) pozostanie bezpłatny, natomiast za system w pełni zintegrowany z usługami Google producenci zapłacą.

Dlaczego Chińczycy postanowili zabezpieczyć "otwartość" Androida? Po ogłoszeniu decyzji o przejęciu Motoroli pojawiły się spekulacje, że system zostanie przymknięty, a Motorola będzie faworyzowana, jako spółka-córka giganta z Mountain View. Oznaczałoby to, że smartfony czy tablety amerykańskiego producenta otrzymają np. dostęp do rozszerzonych wersji systemu, co zaburzyć mogłoby konkurencję na rynku.

Oświadczenie w sprawie przejęcia wydał 22 maja Larry Page. W skrócie jego słowa można podsumować stwierdzeniem, że Google patrząc w przyszłość mobilnych technologii, nie zapomina o przeszłości i wkładzie Motoroli w rozwój innowacyjnych rozwiązań. Jednocześnie szef Google ogłosił, że prezesem Motorola Mobility został Dennis Woodside.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 24.05.2012 19:55

Android otwarty ??? W porownaniu z Linuxem to jest zabetonowany ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.