Facebook Google+ Twitter

Andrzej Celiński nowym przewodniczącym Partii Demokratycznej

Andrzej Celiński został dziś nowym przewodniczącym Partii Demokratycznej -demokraci.pl. Pokonał w bezpośrednim głosowaniu dotychczasową przewodniczącą Brygidę Kuźniak.

Andrzej Celiński zdobył w glosowaniu 108 głosów. Dotychczasowa przewodnicząca Partii Demokratycznej - demokraci.pl, Brygida Kuźniak otrzymała jedynie 48 głosów. Mimo wcześniejszych zapowiedzi w wyborach nie wystartował działacz z Brwinowa Maciej Gościniak.

Brygida Kuźniak była przewodniczącą PD - demokraci.pl od stycznia 2009 roku. Nowy przewodniczący jest od niedawna członkiem demokratów. Wcześniej związany był z Unią Demokratyczną, Unią Wolności, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracją Polską. W rządzie Leszka Milera był ministrem kultury.

http://planktonpolityczny.blox.pl/html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Polonia Berlin
 • Polonia Berlin
 • 04.08.2012 22:54

Blaznem sie okazal jak odpowiadal na pytania....zdradzil opozycje ...zapisal sie do PZPRbis- SLD, zdrajcow Polski....potem jeszcze inne partie odwiedzal....zero inteligencji i wiedzy historycznej....o Powstaniu Warszawskim uwaza ze bylo niepotrzebne....a co Stalin by ich ocalil jesli by sie POddali ? Jestes kretynem POlitycznym

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Strąk
 • Ewa Strąk
 • 22.01.2012 22:29

Cieszę się że pan Celiński stanął na czele Demokratów, on w naturalny sposób z tym środowiskiem się łączy. Taka postać na pewno dla partii będzie czymś dobrym. Może będzie alternatywa liberalno-centrowa dla Pisowsko Powskiej prawicy. powodzenia. I niech duzo mówią w mediach to ważne. Nota bene poprzednia przewodnicząca nie miałą głowy do mediów, albo ona ich nie lubiła, albo one jej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Stadnicki
 • Tadeusz Stadnicki
 • 22.01.2012 17:02

Zatwardzialy opozycjonista?cZLOWIEK KRET.Zaraz po transformacji wrocil do komuchow razem z ta malpa LABUDA na wice szefa do Milera.Gdy go widze w tv chce mi sie zygac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dominik Pucek
 • Dominik Pucek
 • 22.01.2012 11:13

Trzy sprostowania. @Marek Dzierżak: W kongresie Krajowym żadnej Partii nie biorą udziału wszyscy członkowie, tylko wybrani wcześniej delegaci... @Łukasz Brzezicki: Celiński nie został senatorem, zajął trzecie miejsce w okręgu JEDNOMANDATOWYM, byłoby dziwne, gdyby startowały tam dwie kandydatki tej samej partii - przegrał z Rockim z PO i Chodakowską z PiSu. A po trzecie - nie wiadomo, co Pan Celiński chce zrobić z Demokratami, bo zamiast konkretów podpiera się dalekowzroczną wizją i swoimi historycznymi dokonaniami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fryderyk Schneider
 • Fryderyk Schneider
 • 22.01.2012 11:07

Gwoli ścisłości, Andrzej Celiński nie zdobył ostatecznie mandatu senatora. A 156 to liczba delegatów (na kongresie), którzy oddali ważny głos w wyborach na przewodniczącego. W sumie członków PD jest 739. Dokładny wynik wyborów podałem z pamięci, nie mam więc co do niego 100% pewności (chociaż pamięć do liczb mam dość dobrą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Celiński to odważny i przyzwoity człowiek. Odciął się od zapiekłych w nienawiści solidaruchów. Szkoda, że występuje tylko na zapleczu życia politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy wymiar sprawiedliwości weźmie się za największego hochsztaplera w powojennej Polski Balcerowicza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Kongres Lewych Dochodów swojego czasu składał się z 4 osób, a teraz co? Już 2 kadencje rządzą... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2012 04:38

Głosowałem na Celińskiego w wyborach do Senatu. Tylko dlatego, bo kontrkandydatkami w moim okręgu były dwie celebrytki z PiS - Anna Chodakowska i Katarzyna Łaniewska. Celińskiemu udało się zdobyć mandat, ale czy uda mu się poprowadzić Demokratów do zwycięstwa? Wątpię. Zdobył mandat senatora bo miał słabą konkurencję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2012 03:26

108+48=156ciu członków... Duża rzecz taka partia... Ale żeś się Andrzej na drobne rozmienił, potrzebne Ci było to SLD.. hohoho aż strach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.