Facebook Google+ Twitter

Andrzej Celiński nowym przewodniczącym Partii Demokratycznej

Andrzej Celiński został dziś nowym przewodniczącym Partii Demokratycznej -demokraci.pl. Pokonał w bezpośrednim głosowaniu dotychczasową przewodniczącą Brygidę Kuźniak.

Andrzej Celiński zdobył w glosowaniu 108 głosów. Dotychczasowa przewodnicząca Partii Demokratycznej - demokraci.pl, Brygida Kuźniak otrzymała jedynie 48 głosów. Mimo wcześniejszych zapowiedzi w wyborach nie wystartował działacz z Brwinowa Maciej Gościniak.

Brygida Kuźniak była przewodniczącą PD - demokraci.pl od stycznia 2009 roku. Nowy przewodniczący jest od niedawna członkiem demokratów. Wcześniej związany był z Unią Demokratyczną, Unią Wolności, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracją Polską. W rządzie Leszka Milera był ministrem kultury.

http://planktonpolityczny.blox.pl/html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Polonia Berlin
 • Polonia Berlin
 • 04.08.2012 22:54

Blaznem sie okazal jak odpowiadal na pytania....zdradzil opozycje ...zapisal sie do PZPRbis- SLD, zdrajcow Polski....potem jeszcze inne partie odwiedzal....zero inteligencji i wiedzy historycznej....o Powstaniu Warszawskim uwaza ze bylo niepotrzebne....a co Stalin by ich ocalil jesli by sie POddali ? Jestes kretynem POlitycznym

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Strąk
 • Ewa Strąk
 • 22.01.2012 22:29

Cieszę się że pan Celiński stanął na czele Demokratów, on w naturalny sposób z tym środowiskiem się łączy. Taka postać na pewno dla partii będzie czymś dobrym. Może będzie alternatywa liberalno-centrowa dla Pisowsko Powskiej prawicy. powodzenia. I niech duzo mówią w mediach to ważne. Nota bene poprzednia przewodnicząca nie miałą głowy do mediów, albo ona ich nie lubiła, albo one jej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Stadnicki
 • Tadeusz Stadnicki
 • 22.01.2012 17:02

Zatwardzialy opozycjonista?cZLOWIEK KRET.Zaraz po transformacji wrocil do komuchow razem z ta malpa LABUDA na wice szefa do Milera.Gdy go widze w tv chce mi sie zygac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dominik Pucek
 • Dominik Pucek
 • 22.01.2012 11:13

Trzy sprostowania. @Marek Dzierżak: W kongresie Krajowym żadnej Partii nie biorą udziału wszyscy członkowie, tylko wybrani wcześniej delegaci... @Łukasz Brzezicki: Celiński nie został senatorem, zajął trzecie miejsce w okręgu JEDNOMANDATOWYM, byłoby dziwne, gdyby startowały tam dwie kandydatki tej samej partii - przegrał z Rockim z PO i Chodakowską z PiSu. A po trzecie - nie wiadomo, co Pan Celiński chce zrobić z Demokratami, bo zamiast konkretów podpiera się dalekowzroczną wizją i swoimi historycznymi dokonaniami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fryderyk Schneider
 • Fryderyk Schneider
 • 22.01.2012 11:07

Gwoli ścisłości, Andrzej Celiński nie zdobył ostatecznie mandatu senatora. A 156 to liczba delegatów (na kongresie), którzy oddali ważny głos w wyborach na przewodniczącego. W sumie członków PD jest 739. Dokładny wynik wyborów podałem z pamięci, nie mam więc co do niego 100% pewności (chociaż pamięć do liczb mam dość dobrą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Celiński to odważny i przyzwoity człowiek. Odciął się od zapiekłych w nienawiści solidaruchów. Szkoda, że występuje tylko na zapleczu życia politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy wymiar sprawiedliwości weźmie się za największego hochsztaplera w powojennej Polski Balcerowicza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Kongres Lewych Dochodów swojego czasu składał się z 4 osób, a teraz co? Już 2 kadencje rządzą... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2012 04:38

Głosowałem na Celińskiego w wyborach do Senatu. Tylko dlatego, bo kontrkandydatkami w moim okręgu były dwie celebrytki z PiS - Anna Chodakowska i Katarzyna Łaniewska. Celińskiemu udało się zdobyć mandat, ale czy uda mu się poprowadzić Demokratów do zwycięstwa? Wątpię. Zdobył mandat senatora bo miał słabą konkurencję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2012 03:26

108+48=156ciu członków... Duża rzecz taka partia... Ale żeś się Andrzej na drobne rozmienił, potrzebne Ci było to SLD.. hohoho aż strach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.