Facebook Google+ Twitter

Andrzej Czuma nowym ministrem sprawiedliwości

Współautorzy: Adam Lutostański

Andrzej Czuma obejmie funkcję szefa resortu sprawiedliwości po Zbigniewie Ćwiąkalskim. O nominacji poinformował dziś premier Donald Tusk. Szef rządu wyraził nadzieję, że prezydent Lech Kaczyński szybko zatwierdzi nominację.

- Pełne zaskoczenie. Piękny życiorys ale wątpliwa skuteczność - mówi o Czumie, w rozmowie z Adamem Lutostańskim z Wiadomości24.pl, Mariusz Wikiński, poseł SLD i członek komisji ustawodawczej. - Po giełdzie nazwisk, na której mówiło się o byłych prezesach Trybunału Konstytucyjnego, spodziewaliśmy się innych rozwiązań personalnych. Pan minister Czuma nigdy nie kierował takim organizmem jakim jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Po prostu brak mu doświadczenia - dodaje poseł Wikiński.

Andrzej Czuma urodził się 7 grudnia 1938 w Lublinie. Z polityką związany już od ponad 40 lat. Więziony w czasach PRL, m.in w czerwcu 1970 i marcu 1980. Aktywista i działacz wyzwoleńczy, jest założycielem antykomunistycznej organizacji "Ruch" oraz Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.

Sprawdzał sie również jako redaktor, m.in. "Wiadomości Katowickich" oraz "Opinii".

W 1986 roku wyemigrował z Polski do Chicago, podejmując pracę jako malarz, robotnik i prezenter w rozgłośni lokalnej. Poseł na Sejm od 12 grudnia 2006 roku. Szerszej opinii publicznej znany z prowadzenia komisji śledczej dot. nielegalnego wywierania wpływu na funkcjonariuszy służb specjalnych i wymiaru sprawiedliwości oraz uczestnictwa w pracach Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Odznaczenia:
- Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
- Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.01.2009 18:57

(+) Świetnie napisany, suchy, konkretny tekst...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry wybór. Czasem zdumiewa mnie stopień jego obcesowości, ale myślę że to człowiek prawi i sprawiedliwy - nie tylko z nazwy. Poza tym o charakterze jak najbardziej potrzebnym temu rządowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.