Facebook Google+ Twitter

Andrzej Duda pokonał Komorowskiego. 6 proc. przewagi

Metoda na sondaże, zloty celebrytów, schlebianie elektoratowi nie pomogły B. Komorowskiemu. Różnica 6 punktów procentowych, które wykazuje sondaż exit poll Ipsos dobiła sztab PO.

 / Fot. L. Plewnia- Smak tej kawy będzie gorzki – pisał na twitterze Adam Szejnfeld. 53 proc. dla nowicjusza z Małopolski jest policzkiem dla establishmentu, który dzierży stery władzy od 8 lat.

Tylko jedna pracownia typowała taki wynik. Estymator pomylił się zaledwie o 1 punkt procentowy. Reszta faworyzowała dotychczasowego prezydenta

PiS odrobiło lekcję z 8 lat porażek. Wiernie realizowało wskazówki pijarowców, doskonale targetyzowało elektorat i przekraczało stereotypowe podziały. Duda mówił lewicy, że jest dla niej miejsce na scenie politycznej jako sojusznik prosocjalnego i antyliberalnego frontu. Nie eliminując odwiecznego wroga Kaczyński zawiązał śmiertelnie skuteczny dla korporacji sojusz. Kluczem do pokonania Komorowskiego był elektorat antysystemowy.

Czytaj więcej: Minister Sienkiewicz: "Ten kraj jest fikcją". Taśmy prawdy

Komu było bliżej do antysystemu podczas kampanii wyborczej?

B. Komorowski/ A. Duda
Kontakty społeczne: Zamknięte, niespontaniczne, w klimacie festynów /Bardziej spontaniczne otwarte, w klimacie powagi
Postawa mediów
(liczba przychylnych
komentarzy i ekspozycji):
Na plus dla obozu rządzącego /Na minus dla opozycji
Stosunek do
ostatniego
dwudziestolecia:
Podliczanie dokonań dwudziestolecia /Rozliczanie dokonań dwudziestolecia
Przyszłość/przeszłość: Akcentowanie przeszłości /Pomysły na przyszłość
Deklaracja obciążenia
wielkiego kapitał:
Nie /Tak
Podporządkowanie
polityki zagranicznej
Stanom Zjednoczonym:
Tak /?


Czytaj więcej: Co to jest antysystem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Przed chwila podano najnowszy sondaż przedwyborczy na grupie 1020 POlaków zdeklarowanych że pójdą do wyborów jesienią. 47 procent za listami PiS, 30 procent za PO, potem. Kiukiz 10, 5 procent.. zresztą po co mam dublować TVP Info. Poza Sejmem i PSL o SLD. Dziennikarze Info nie rozumieja tych spadków PSL i SLD? Tak wynika z dyskusji toczącej się włąsnie w Info. No coż polityczne wahadło odchyla się w onna stronę niż do tej pory, a możee głpsujący nie chcą ani zielonej ani czerwieniejącej jeszcze liberalnej ... Bo tak było, wyborcy chcieli państwowej gospodarki a SLD brutalnie ją prywatyzowało nie gorzej niż PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krakowianin podpiera się starą kulturą? Tak, bo tak zostaje wychowany - mysleć o przeszłości aby wyjść w przyszłość... Tak czy siak ciekaw jestem obrazka jak ściska ręce mianowanym generalom...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas na powrót do tej dyskusji. Andrzej Duda pokazuje się publicznie na tle obrazów w krakowskim Muzeum Narodowym w obiegu jest zdjęcie jak ogląda portrety władców ottomańskich a w TV Kraków / Info udziela wywiadu na tle obrazów Polaków na temat projektów dwóch pierwszych ustaw na temat zmiany wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Czy obrazy europejskie renesansowe wladców z Istambułu świadczą że tam gdzie tak wielu Polaków obecnie wypoczywa uda się w podróż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W związku z wynikiem wyborów prezydenckich sa już komentarze w sieci, że Polska jest odtąd państwem wyznaniowym czyli bez rozdziału Kościoła od Państwa. Co za bzdury, przeż Polska od prawie 1050 lat jest krajem w większości katolików. Nikomu nie udało się tego zmienić nawet w najczarniejszych okresach represji wobec Kościoła Katolickiego, czy to były decyzje caratu czy bolszewików itp. Nie było państwa polskiego to był jeszcze polski kościół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygrana wg już dokładniejszych wyliczeń tylko 3% a w liczbach to 8,mln na aktualnego prezydenta i 8,6 mln na elekta... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

wygrana Dudy była ciężko zapracowana przez niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Ci celebryci i całkiem poważni twórcy mogli stawiać na człowieka który ciepłą rączką wydaje publiczne 100 milionów złotych na absurdalne referendum zamiast dać chociaż 10 procent tej sumy na dofinasowanie projektu filmu Jerzego Hoffmana z pięknych kart historii Polski a resztę na dofinansowanie publicznej służby zdrowia? Mam nadzieję że to referendum nie odbędzie się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman Koźmiński ma rację. Nie tylko na W24 potrzebny jest obiektywizm. Co jak co, ale serwis obywatelski powinien być obiektywny. Musimy pamiętać:
-Prawda zawsze zwycięży
- Ludzka krzywda odbije się krwawym echem
Ludzie - gdzie by się nie znajdowali powinni się zauważać, szanować, przyjaźnie się traktować - co tam dużo gadać - powinni być dla siebie ludźmi, tu na W24 - komentatorami, a nie adwersarzami.

Przypomnę
Jeśli jedni nad drugich będziemy się wywyższali
Wyjdzie na to, że tylko sami, ze sobą będziemy gadali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się że wygrał mój ulubiony polityk, Andrzej Duda. Człowiek jak na polityka kompletny -wykształcony inteligentny, kulturalny ,znający języki,człowiek z charyzmą. Cóż więcej trzeba by być dobrym prezydentem? Wygrał z topornym i niegramotnym B.K !! Sytuacja polityczna Polski zmieni się diametralnie, myślę tu również o wyborach do parlamentu na jesieni . Wierzę że ster rządów przejmie koalicja PiS i partia Pawła Kukiza ! A tymczasem w Platformie szok i kombinują co dalej?

Pamiętacie państwo taką partię jak Unia Wolności ? Otóż platformersi, idą tą samą drogą co Unia Wolności, tym samym szlakiem przetartym, co jej starsza siostrzyczka - czyli zmierzają do grobu ! Komuchy - SLD już dokończyli żywota, teraz kolej na Platformę !
Też są tacy butni jak Unia, też tak samo zarozumiali,najlepiej wszystko wiedzą, mający wszystko i wszystkich głęboko w d....

Uważam jeśli PO przetrwa, to będzie tylko partyjką marginalną kanapową!
A jeszcze niedawno tu na tym portalu, zaciekli zacietrzewieni ,pismacy wieszczyli rychły zgon PiS i koniec Jarosława Kaczyńskiego /śmiech /

Chciałbym widzieć te gęby, które jeszcze tutaj rok temu na temat Jarosława Kaczyńskiego i PiS wypisywali, kosmiczne brednie!
Sporo tu takich było, teraz widzę, ( od czasu do czasu tu zajrzę na W24 pl) i co widzę ci pismacy poznikali,pochowali ....

Kiedyś tu na W24 pl było mnóstwo ciekawych dziennikarzy, którzy niestety odeszli, bo mieli dość cenzury i chamstwa!
Było tysiące wejść i wiele ciekawych artykułów. Teraz niestety króluje nędza, obciach i czarna rozpacz !

Pozdrawiam Pana p.Marcinie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.