Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10327 miejsce

Andrzej Duda prowadził kampanię wyborczą w Świętokrzyskiem

Sandomierz, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Skarżysko - Kamienna to miasta, które w piątek, 6 marca 2015 roku, znalazły się na trasie słynnego "Dudabusu" i kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Dudabus zawitał do Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof KrzakGospodarzem wizyty kandydata Prawa i Sprawiedliwości na najwyższy urząd w państwie polskim, Andrzeja Dudy w Ostrowcu Świętokrzyskim był senator tej partii, Jarosław Rusiecki. To on, wspólnie ze Starostą Powiatu Ostrowieckiego, Zbigniewem Dudą witali gościa w Domu Związkowym NSZZ "Solidarność". I to działacze tego związku oraz emeryci i renciści wypełnili szczelnie salę przy alei Jana Pawła II. Na powitanie skandowano "Andrzej Duda prezydentem" i "Zwyciężymy!". Kandydat PiS na Prezydenta RP, Andrzej Duda i Senator Jarosław Rusiecki. / Fot. Krzysztof Krzak

Był to kolejny dzień niezwykle intensywnej kampanii wyborczej prowadzonej przez Andrzeja Dudę i jego sztab wyborczy, którą kandydat uważa za najważniejszą spośród wszystkich, które odbywają się w Polsce, a to ze względu na to, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najważniejszym przedstawicielem naszego kraju. Duda na wystąpieniu w Ostrowcu Świętokrzyskim zarzucił Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej marginalizację tego urzędu poprzez nazwanie głowy państwa "strażnikiem żyrandola". - Tym określeniem przejął się kolega premiera Donalda Tuska, Bronisław Komorowski i mieliśmy pięć lat prezydentury takiej, która w ważnych sprawach społecznych, gdzie był potrzebna interwencja prezydenta, tam go nie było - mówił Andrzej Duda. - Natomiast był jego podpis pod wszystkimi antyspołecznymi rozwiązaniami, które zaproponował rząd.

Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda i europoseł PiS, Andrzej Duda. / Fot. Krzysztof KrzakKandydat Prawa i Sprawiedliwości wytknął obecnemu prezydentowi akceptację podniesienia podatków, wieku emerytalnego do 67 roku życia, pozbawiając Polaków możliwości wyboru czasu zaprzestania aktywności zawodowej; zmuszanie 6 - letnich, a nawet młodszych dzieci do pójścia do szkoły, tłumacząc to potrzebą wcześniejszego wchodzenia młodego pokolenia na rynek pracy, którego obecnie rządzący nie tworzą, a dodatkowo istniejące miejsca pracy zajęte są przez dłużej pracujących dorosłych. - Trzeba odrobinę logiki w polityce, prowadzić aktywną politykę gospodarczą, sprzyjającą przedsiębiorcom, tworzącą miejsca pracy, a likwidację, tak jak to miało miejsce w przypadku stoczni i co zamierzano zrobić z kopalniami - mówił Andrzej Duda i podkreślał, że Polska potrzebuje odbudowy gospodarczej, co zapewni wzrost poziomu życia obywateli. Zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem, powoła Radę Rozwoju Narodowego złożoną z ekspertów we wszystkich dziedzinach.

Andrzej Duda w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakDalsza część wystąpienia Andrzeja Dudy poświęcona była ekonomicznej emigracji młodych, dobrze wykształconych, kreatywnych Polaków, co w dalszej perspektywie może doprowadzić do "autentycznego zagrożenia co do dalszego bytu polskiej państwowości", absurdom polskiego prawa, konieczności wzmocnienia armii, marginalizacji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Andrzej Duda przestrzegał przed uleganiem propagandzie jakoby prezydent w żadnej z tych dziedzin "nic nie może". - Z mandatu danemu prezydentowi przez społeczeństwo wynika obowiązek bycia otwartym na sprawy społeczne i dbania o to, aby było ono traktowane sprawiedliwie - przekonywał. - Bronisław Komorowski nie zdał pod tym względem egzaminu w ciągu pięcioletniej kadencji swojej prezydentury. Ja oferuję państwu prezydenturę odważną ale rozważną, otwartą na sprawy społeczne. Jeśli pytają mnie, czy będę prezydentem zależnym, odpowiadam: tak, zależnym od tych, którzy mnie wybrali, od narodu polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Szczególnie wzruszająca była wizyta u zwyczajnego Polaka w jego przeciętnej willi ze zwyczajnym kominkiem i firmową porcelaną na 24 osoby.

Jako leworęczny wpisuje się pan Duda do grona genialnych przywódców (z wyłączeniem Kaczyńskich, bo praworęcznych) i jest wybitnym przykładem, iż człowiek jest kolejnym etapem człekokształtnych, bo ponad 30% szympansów to mańkuty.
http://www.leworeczni.pl/pl/n/3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, ale już parlamentarne 2007 powinna Pani pamiętać - wtedy krytykowali premiera :) a w kolejnych znów tylko krytyka PiSu.
Tak na marginesie ja także się Pani spodziewałem. Również pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szychlińska i Małkowski powychodzili ze swoich norek bo ciepło się zrobiło ? czy wybory niebawem ? Wasi rządzący od 8 lat ulubieńcy są marionetkami ciemnych sił , chyba to jasne już dla każdego nawet nierozwiniętego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezależna pacynka Kaczyńskiego, podniesie płace do poziomu zachodnioeuropejskich i Polska znowuż popłynie mlekiem i miodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pamiętam kampanii wyborczej w 2005 roku . Pamiętam tylko strzał Jacka Kurskiego poniżej pasa wyciągającego dziadka z Werhmachtu . To przesądziło o wyborze .
Tak na marginesie Panie Bartku
wiedziałm ,że mnie Pan nie zawiedzie . Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Słaby to kandydat , który opiera swoją kampanię na krytyce urzedującego Prezydenta" - mogłaby Pani przypomnieć na czym opierał swoje kampanie wyborcze Donald Tusk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na każdym spotkaniu z wyborcami pan Duda mówi o żyrandolu . Słaby to kandydat , który opiera swoją kampanię na krytyce urzedującego Prezydenta .
Solidarności , emerytom i rencistom nie musi tego powtarzać . Pora zacząć kampanię w której pozyska wyborców spoza elektoratu PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.