Facebook Google+ Twitter

Andrzej Gołota stoczy jesienią ostatni pojedynek [aktualizacja]

O tym, że Andrzej Gołota odkłada bokserskie rękawice i rozstaje się z ringiem, mówiono już od dawna. Znakomity polski pięściarz stoczy jednak jeszcze jedną walkę. Ostatni pojedynek odbędzie się 25 października tego roku w Częstochowie.

Andrzej Gołota vs. Mike Mollo w Madison Square Garden, Nowy Jork (styczeń, 2008). By matt borowick [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. matt borowickPrzez lata mówiono o nim jako o "Wielkiej Nadziei Białych". Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) powróci na ring, chociaż już tylko dla pożegnania się ze swoją karierą. O ostatniej walce mówił już w maju Marcin "El Testosteron" Najman: "Jestem po rozmowach z przedstawicielami TVP, którzy są gotowi transmitować pożegnalny pojedynek Gołoty". Godnego przeciwnika upatrywano w osobie byłego mistrza świata w wadze ciężkiej, Evandera Holyfielda.

Według informacji Wirtualnej Polski, przygotowania do pożegnalnej walki Andrzeja Gołoty są już na dalekim etapie realizacji. Spotkanie będzie miało miejsce w Polsce, na jesieni. Nie wiadomo jeszcze kim będzie rywal jednego z najznamienitszych polskich pięściarzy.

Ostatni raz boksował w lutym 2013r. Zmierzył się wówczas z Przemysławem Saletą. Przegrał w szóstej rundzie przez nokaut techniczny.

AKTUALIZACJA

Wczorajsze doniesienia medialne już uzupełnione przez Wirtualną Polskę o datę zapowiadanej walki. Pożegnanie Andrzeja Gołoty z ringiem będzie miało miejsce 25 października 2014r., podczas gali bokserskiej w Częstochowie.

"Walka będzie trwała 6 rund i ma mieć charakter pokazowy. Nie będzie werdyktu sędziowskiego. Pojedynek pokaże Telewizja Polska, która od początku wyrażała największe zainteresowanie" - Wirtualna Polska cytuje organizatora imprezy, Marcina "El Testosteron" Najmana.

Wciąż nie potwierdzono kim będzie ostatni przeciwnik Andrzeja Gołoty. Trwają rozmowy z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej, Evanderem Holyfieldem.

Gołota już trenuje. Do Polski przyleci we wrześniu.


Andrzej Gołota w wywiadzie dla Bokser.org (styczeń 2013):

""B": Na świecie wymieniają pana wśród najbardziej znanych rodaków - obok papieża Jana Pawła II, Lecha Wałęsy...

AG: Kierowniku, papież nie żyje, Lechu to przeszłość, a ja też już chyba "et Spiritus Sancti" [Gołota robi nad głową znak krzyża]."źródło: Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.