Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8346 miejsce

Andrzej i Maja Sikorowscy: "Nie jesteśmy sensacją dla mediów"

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska to rodzinny muzyczny duet. Lider Grupy Pod Budą, na zaproszenie Keja Pub, wystąpił ze swoją córką na Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Oto wywiad, który przeprowadziłem przez Ich występem w Łodzi.

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska / Fot. mat. promocyjneAdam Sęczkowski: Co musi posiadać utwór, aby zwrócili Państwo na niego uwagę i stwierdzili, że jest dobry dla Was i będzie dobry dla słuchaczy?

Maja Sikorowska: Na pewno bym rozdzieliła te dwie rzeczy; co będzie dobre dla mnie, a co dla słuchaczy. Tak się składa, że mam mało komercyjny gust muzyczny. Przy doborze utworu bardzo liczy się dla mnie tekst. Myślę, że ma na to wpływ dom rodzinny. Tata pisał teksty dla siebie, dla mnie. Ta warstwa była dla mnie i jest bardzo istotna. Aby utwór był ciekawy to musi mieć mądry tekst, a przy tym okraszony miłą dla ucha melodią. Dziś w rozgłośniach radiowych królują piosenki komercyjne i my jesteśmy osadzeni w dużej niszy, ale rozumiemy, że każdy ma inny gust.
Andrzej Sikorowski: Ja tworząc kieruję się jakimś wzorcem, który wypracowałem przez lata. Oczywiście, jak większość ludzi, którzy piszą piosenki, nie mam żadnego patentu na to, co zrobić, aby piosenka spodobała się publiczności, trafiła na listy przebojów. Tego nie da się przewidzieć. Bardzo często decyduje o tym przypadek, sposób lansowania tego utworu itd. Mam wiele piosenek bliskich mojemu sercu, które nie zostały wielkimi przebojami, a z kolei inne piosenki zostały świetnie przyjęte przez publiczność stając się przebojami. Pisząc teksty korzystam z pewnej mojej filozofii życiowej, staram się nie śpiewać głupot, za które będę musiał się wstydzić i żeby moja żona nie patrzyła na mnie krzywo (śmiech). To ona jest jednym z pierwszych sędziów tego wszystkiego co ja robię i powiem, że sędzią dosyć surowym. W związku z tym, że 40 lat słucha moich piosenek to myślę, że gdybym nagle postanowił lansować utwór disco polo to moja żona pewnie by pomyślała, że zwariowałem.

Czy obecnie sędzią numer 1 jest małżonka czy córka?

A.S.: Obie są chyba w podobnym stopniu. To najbliższe kobiety mojemu sercu i to one w pierwszej kolejności słuchają tego, co uda mi się stworzyć.
M.S.: My zawsze szczerze rozmawiamy na te tematy, co oznacza, że nie zawsze wszystko nam się podoba. Jak coś jest nie tak, to otwarcie o tym sobie mówimy. Jest więc miejsce na krytykę, oczywiście konstruktywną, bo tylko ona do czegoś może nas doprowadzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Interesujący wywiad... gratuluję !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Znani i lubiani również przeze mnie. Podziwiałam ich kilka lat temu na warszawskiej scenie link Wywiad ciekawy choć długi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Sikorowski - mój ulubiony Poeta Piosenki. Dzięki za ciekawy wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.