Facebook Google+ Twitter

Andrzej Kopiczyński nie żyje. Aktor miał 82 lata

13 października w wieku 82 lat zmarł Andrzej Kopiczyński, aktor filmowy i teatralny. Najbardziej znamy go z roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek". Wystąpił też m.in. w serialu "Kolumbowie" i filmie "Znachor".

 / Fot. kadr z filmu CzterdziestolatekAndrzej Kopiczyński zmarł w szpitalu. Od wielu lat chorował na alzheimera, od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, a jego stan był poważny.

Andrzej Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim. Uczęszczał do technikum energetycznego, ale ostatecznie wybrał aktorstwo. Wykształcenie zdobył studiując w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończył w 1958 roku.

Zadebiutował w 1957 roku w filmie "Prawdziwy koniec wielkiej wojny" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w bydgoskim Teatrze Współczesnym, Teatrze Bałtyckim w Koszalinie, a także w warszawskich teatrach: Rozmaitości, Narodowym, Teatrze Na Woli, Kwadrat.
Podczas swojej kariery teatralnej wystąpił m.in. jako Steve w "Tramwaju zwanym pożądaniem" Tennessee Williamsa w reżyserii Aleksandra Długosza, Romeo w "Romeo i Julii" Tadeusza Żuchniewskiego i Berengera w "Nosorożcu" Eugene'a Ionesco w reżyserii Maryny Broniewskiej.

Na "wielkim ekranie" zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Kopernik" (1972), "Święta wojna" (1965) czy "Zasieki" (1973). Prawdopodobnie w pamięci widzów pozostanie na zawsze jako inżynier Stefan Karwowski, bohater serialu "Czterdziestolatek" (1974–1977). Kreacja ta przyniosła mu popularność w całej Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

RIP. (*) . smutek. i podziękowanie ...za tyle wspaniałych chwil.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.