Facebook Google+ Twitter

Andrzej Łapicki nie żyje. Wybitny aktor miał 88 lat

W sobotę rano odszedł wybitny aktor i reżyser Andrzej Łapicki. Miał 88 lat.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaAndrzej Łapicki zmarł w wieku 88 lat w swoim domu w Warszawie. Poinformowała o tym jego żona Kamila. Odszedł spokojnie, we śnie.

Andrzej Łapicki urodził się 11 listopada 1924 r. w Rydze. Był aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem teatralnym oraz rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Związany m.in. z warszawskimi teatrami - Współczesnym, Dramatycznym, Narodowym i Polskim. Z ramienia Prymasowskiej Rady Społecznej i Komitetu Obywatelskiego zasiadał w Sejmie kontraktowym w latach 1989-1991.

Grał m.in. w "Lalce" Wojciecha Hasa, "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego, "Weselu", "Piłat i inni", "Panu Tadeuszu" czy też "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy. Ostatnio można było go zobaczyć w popularnym serialu "M jak Miłość".

A Wy, z jakich sztuk teatralnych, filmów i seriali pamiętacie Andrzeja Łapickiego?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ogromna strata takiego mistrza teatru i flimu jakim był Andrzej Łapicki. ŻAL

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 22.07.2012 14:12

Należał do czołówki naszych aktorów. Również jako mężczyzna bardzo przystojny,z klasą w sposobie bycia (jacy obecnie są rzadkością). Myślę,że miał spełnione życie i że na zawsze pozostanie ważnym aktorem dla polskiej kultury i na zawsze pozostanie w naszej pamięci . Również i ja Pana żegnam,Panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wielka strata. Współczuję najbliższym. Pamiętam Aktora z wielu filmów, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci taka niedzisiejsza elegancja Pana Łapickiego, w sposobie bycia, rozmowy, nawet dowcipkowania. Mam nadzieję, że TVP przypomni młodszemu pokoleniu niektóre filmy i ciekawe role Andrzeja Łapickiego. [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie jak Jerzy Kulej w boksie, tak Andrzej Łapicki w aktorstwie byli klasykami. Szkoda że takich jak oni, w dzisiejszej Demokratycznej, Wolnej Rzeczpospolitej Polskiej już nie ma. Czy znajdą się ich spadkobiercy? Marnie to widzę.
Panu Andrzejowi niech ziemia lekką będzie, a Pan Bóg niech Mu przydziela najwspanialsze role w swoim teatrze. Żyj wiecznie Panie Andrzeju i na zawsze pozostań w naszych sercach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowny, świetny, wybitny, wyjątkowy, elegancki.
Był ze mną od (mojego) urodzenia do wczoraj, czyli dłużej niż rodzice...:(

A poczytajcie komentarze na "niezależna.pl" - wstyd się wstydzić za rodaków, moderatorów i "Strażnika".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 22.07.2012 01:25

Silentium.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
  • jędruś
  • 21.07.2012 22:01

i znow jesteśmy świadkami zejścia pewnej epoki którą reprezentował andrzej łapicki a niedawno patrzałem na opowieści niezwykle ... szach i mat z nim w roli głownej ..a tak wogóle to kino polskie lat 60 osiągnło szczyt swoich możliwości intelektuaknych i artystycznych w okreie całego swojego dotychczasowego istnienia ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć jego pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

(*)(*)(*) Niech odpoczywa w spokoju :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja najbardziej pamiętam Pana Łapickiego jako Poetę z "Wesela" Wajdy i Reżysera z "Wszystko na sprzedaż" Wajdy. No i z wielu kreacji i prac reżyserskich w Teatrze TV. 8 grudnia miał być w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miał być...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.