Facebook Google+ Twitter

Andrzej Lepper atrakcją piotrkowskiego sądu

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-05-24 07:43

Uściski dłoni, kurtuazyjne powitanie i prezentacja gości z Niemiec - to nie sceny z dyplomatycznego rautu. Tak rozpoczęła się wczoraj przed piotrkowskim Sądem Okręgowym rozprawa, którą wicepremier Andrzej Lepper wytoczył Anecie Krawczyk, głównej bohaterce tzw. seksafery.

Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Marianna Cichocka wita się z wicepremierem Andrzejem Lepperem przed rozpoczęciem procesu. / Fot. Dziennik ŁódzkiSąd był już gotów rozpocząć posiedzenie, miejsce w ławie zajęli też Andrzej Lepper i jego pełnomocnicy, gdy do sali rozpraw piotrkowskiego Sądu Okręgowego weszła prezes Marianna Cichocka. Towarzyszyło jej czworo niemieckich sędziów Sądu Krajowego w Zwickau: Jürgen Kranzlein, Sybille Peters, Regina Tolsdorf oraz Christina Unger. Prezes Marianna Cichocka przedstawiła gościom wicepremiera polskiego rządu i wyjaśniła, że koniecznie chciała pokazać im salę, w której rozpoczął się proces przeciwko Anecie Krawczyk.

Tuż po dokonaniu prezentacji goście wyszli, a sąd - ze względu na charakter sprawy - poprosił publiczność o opuszczenie sali rozpraw. Lepper zarzuca Krawczyk, że go pomówiła, domaga się przeprosin oraz 10 tys. zł zadośćuczynienia na cele charytatywne. Wicepremier Lepper poczuł się dotknięty wypowiedziami Krawczyk, która twierdziła, że w zamian za usługi seksualne dostała pracę w biurze Samoobrony.

Na wczorajszej rozprawie nie stawiła się Aneta Krawczyk. Jej pełnomocnik przedstawił zaświadczenie lekarskie w związku z chorobą dzieci. Sąd usprawiedliwił jej nieobecność, ale nie przychylił się do wniosku o odroczenie rozprawy i wysłuchał zeznań Leppera.

Kolejna rozprawa odbędzie się 29 czerwca. Przed sądem mają stawić się świadkowie Anety Krawczyk.
(kw)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.