Facebook Google+ Twitter

Andrzej Lepper nie żyje. Lider Samoobrony popełnił samobójstwo

Stołeczna komenda policji potwierdza: Andrzej Lepper popełnił samobójstwo przez powieszenie. Jego ciało zostało znalezione w siedzibie Samoobrony w Warszawie ok. godz. 17. Andrzej Lepper miał 57 lat.

Andrzej Lepper / Fot. PAP/Radek PietruszkaW prywatnych pomieszczeniach biura, gdzie znaleziono ciało Andrzeja Leppera są policjanci oraz śledczy. Zostali powiadomieni po godz. 16. przez jednego z członków rodziny Leppera, który przyjechał do biura Samoobrony.

Czytaj też: Sylwetka Andrzeja Leppera


Andrzej Lepper był wicepremierem oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie PiS. Kilkakrotnie startował w wyborach, kandydował też do urzędu prezydenta.

Policja pilnuje wejścia do budynku w centrum Warszawy, gdzie mieści się biuro Samoobrony / Fot. PAP/Tomasz GzellDanuta Hojarska, z Samoobrony powiedziała radiowej "Trójce", że wątpi w samobójczą śmierć Leppera. - Jego syn jest chory, Andrzej był potrzebny rodzinie, wątpię, by w takiej sytuacji się powiesił - mówiła.

Piotr Tymochowicz, który jeszcze wczoraj rozmawiał przez telefon z Andrzejem Lepperem, stwierdził w TVN24, że przewodniczący Samoobrony był wyraźnie "smutny". Tymochowicz podkreślił jednak, że Andrzej Lepper chciał wziąć udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Andrzej Lepper w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2010 roku zdobył 214657 głosów, czyli 1,28 proc. wszystkich oddanych. Najwięcej w woj. lubelskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (69):

Sortuj komentarze:

Ojej. Cytuję:
"Osoba trzecia, często wymieniana w aktach prawnych, to każda osoba fizyczna, osoba prawna bądź też jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, której nie dotyczy dana umowa, stosunek prawny czy też inna, skonkretyzowana przepisami, relacja."
- Czyli w tym przypadku każdy poza panem Lepperem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oficjalne informacje o śmierci Leppera, to ściema. Wszyscy mówią o braku śladów udziału w zajściu osób trzecich, a co z osobami DRUGIMI??
Jaki człowiek był, taki był, ale ideałów nie ma!
Po prostu za dużo wiedział i komuś ta wiedza była niewygodna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obywatelu Szmulek, cytując pewnego przewodniczącego Związku Pisarzy Polskich, który był świadkiem jak z promu Polski Ludowej, u wybrzeży Skandynawii, wyskakują ludzie aby dopłynąć do kraju zgniłego Zachodu - "Ja się tylko wychylam, ale nigdy nie wyskoczę za burtę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę , że towarzysze z PO nawet zmarłemu ubliżają wstydźcie się Lepper był spoko gość dzięki niemu wiele wyszło nawet sprawa Krawczyk afera gruntowa i dlatego jest wam solą w oku . Jak każdy człowiek miał wady i zalety , ale o zmarłych się źle nie mówi , a może mu ktoś pomógł zejść z tego świata

Komentarz został ukrytyrozwiń
szmulek
  • szmulek
  • 07.08.2011 22:35

@tow.Mariusz Orłow . Wy towariszcz wiecie wszystko najlepiej. Nie wiecie w jakim kraju żyjecie. Który to ten "wasz" kraj ? Ten tutaj czy ten tam ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A. Lepper był oszołomem, marzycielem, kombinatorem, ekstremalistą. Często słyszałem jego zdroworozsądkowe wypowiedzi przewyższające wartościami intelektualnymi wypowiedzi superwykształconych i superbogatych polityków z najwyższej półki, często też zauważałem że ma kompleksy odnośnie własnego statusu, i często widziałem jak kręci i mija się z prawdą. Więc dla mnie to postać niejednoznaczna, o której nie potrafię powiedzieć że była negatywna czy pozytywna. Choć wiem, że żyję w kraju w którym trupy się zawsze wybiela (jak choćby z katastrofy pod Smoleńskiem), więc i Leppera po śmierci wybielą, wszyscy okażą się jego przyjaciółmi, wszyscy okażą się pogrążeni w żałobie, a sam denat okaże się światłem polskiej polityki.

Co do samobójstwa, w komentarzach tutaj i licznych artykułach oraz programach w TV są wierutne bzdury wypisywane na ten temat. Człowiek nie musi być słabym psychicznie aby się zabić, często samobójstwo jest wynikiem właśnie silnego, niezłomnego charakteru (wówczas jest popełniane z premedytacją a nie w afekcie, z powodu racjonalnej decyzji a nie emocji). Ponadto samobójstwa są popełniane z powodu kryzysu egzystencjalnego, poczucia winy, itp. przyczyn a nie tylko czy głównie z powodu kłopotów finansowych, nacisków politycznych, szantaży, choroby dziecka, czy tp. materialnych czynników biograficznych. Ja PRZYPUSZCZAM że A. Lepper popełnił samobójstwo z powodu uznania że jego kariera polityczna czy społeczna się zakończyła, że nic już nie osiągnie, że jest stary, stracił wpływy, nie ma nic do zaoferowania, że przegrał. Świadczy o tym wiele przesłanek uwzględnianych w profilowaniu kryminalistycznym, np. miejsce i sposób dokonania czynu (miejsce związane właśnie z pracą polityczną czy społeczną - ale łazienka prywatna, więc wskazanie na siebie i na chęć oczyszczenia; sposób pospolity, cichy, kojarzący się z karą śmierci dla pospolitych zbrodniarzy, co wskazuje na niezadowolenie skierowane na siebie samego).

Komentarz został ukrytyrozwiń
777jo777
  • 777jo777
  • 07.08.2011 11:50

Nie chcę włączać się w tę dyskusję. Chcę tylko powiedzieć, że ogromnie-ogromnie mi przykro, że tak się stało. I że chciałabym powiedzieć jakieś słowo - jakieś dobre serdeczne słowo, które mogłoby to odwrócić i temu zapobiec, które mogłoby przynieść wiarę i wsparcie w trudnej chwili - i płaczę na myśl, że już na to za późno i że wcześniej zabrakło nam tego słowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 07.08.2011 06:11

jo by byl za tym aby go pochowac na wawelu.od jakigosi czasu juz to je obojetne

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 06.08.2011 21:54

Przyjmując tezę zabójstwa, wypływa wniosek że zrobił to ktoś z jego otoczenia, zatem nie obracał się wśród aniołów - co akurat wydaje się być prawdziwe. Jeśli chodziło o pieniądze /rzekome kłopoty finansowe/ - to jaki wierzyciel morduje swojego dłużnika i po co ? Od drętwego nikt nic nie wyegzekwuje. Ponadto człowiek który za małe nakłady posiadł 600 ha ziemi plus duży park maszynowy jakie może mieć kłopoty finansowe, zakładając że nie przegrał w pokera, ale to także byłoby dostrzegalne. Po prostu skutecznie zadziałała prymitywna mentalność. I nie przystoi "kadzić" tylko dlatego że odszedł zwykły drań, bo to jest hipokryzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Lepper to nie typ samobójcy , raczej był nie wygodny dla kogoś .Ten człowiek był o twardym charakterze ,z planami na przyszłość.Także określenie (samobójca) bardzo nie pasuje do niego.W naszym kraju panuje przekonanie ,że śmierć przez powieszenie to na pewno miał długi itp sprawy;. Zbyt pochopnie podchodzi się do stwierdzenia ,że to samobójca a gdzie ekspertyzy które mogły by dużo wyjaśnić czy nie brały w tym udziału osoby trzecie?.To na pewno nie są zbiegi okoliczności ,że w polityce są takie zdarzenia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.