Facebook Google+ Twitter

Andrzej Lepper rozpoczął niebezpieczną rozgrywkę

Lepper przez długie lata uparcie krytykował polityków PiS, żeby potem połączyć się z nimi węzłem koalicyjnym. Dziś szuka porozumienia z PO, z którą blisko związany jest wieloletni wróg lidera Samoobrony - Leszek Balcerowicz.

Przychodzi facet z wielką walizką do dyrektora cyrku.
- Mam świetny numer, niech pan mnie przyjmie do pracy.
- Niech pan zaprezentuje!
Facet wyciąga z kieszeni cegłówkę, podrzuca do góry, podstawią pod nią głowę. Cegłówka zamienia się czerwony pył.
- Świetnie, świetnie – krzyczy dyrektor – angażuję pana. Tylko co pan ma w tej walizce?
- Proszki od bólu głowy!

Taki żarcik mi się przypomniał. Nie bez powodu. Sen bowiem miałem dziś koszmarny. Śnił mi się Andrzej Lepper. Nie muszę dodawać, że obudziłem się znacznie przed czasem i to na dźwięk własnego wrzasku. Jaki ma związek wicepremier z cyrkowym magikiem? Wielki. Prorokuję bowiem, że mój imiennik jest na najlepszej drodze do „nabawienia” się chronicznej migreny.

Andrzej Lepper rozpoczął niebezpieczną dla siebie rozgrywkę. Rozpoczął ją już dawno. Przez długie lata ten watażka polskiej polityki uparcie krytykował polityków Prawa i Sprawiedliwości. Krytykował po to, żeby połączyć się z nimi węzłem koalicyjnym. Wrogiem numer jeden pana Andrzeja był przez lata Leszek Balcerowicz, blisko związany z Platformą Obywatelską. Dziś Lepper szuka porozumienia z tą organizacją. Wygląda na to, że przewodniczący Samoobrony gotów jest wejść w pakt nawet z harcerską drużyną Jeleni Mazurskich (pierwszy punkt ich przyrzeczenia: każdy Jeleń kocha zieleń!), reprezentacją szczypiornistów w podnoszeniu ciężarów, żeby tylko utrzymać się na powierzchni mętnej politycznej wody.

Andrzej Lepper, niczym rasowy turysta przemierzył ostatnio całą Polskę. Trzymał mocno w rękach walizkę z walutą. Hojnie z tej walizki rozdawał pieniądze. Temu za straty spowodowane suszą, temu za powódź, temu na paliwo, temu na ubezpieczenie, temu na dwie butelki taniego wina owocowego. Ekonomiczne proroctwa pana wicepremiera o podwyżkach artykułów rolnych miały siłę sprawczą samosprawdzającej się przepowiedni. Ceny wzrosły, choć nic tego wzrostu nie uzasadnia (oprócz przepowiedni Naczelnego Ekonomisty, którejś z kolei Rzeczpospolitej).

Obietnice rozdawnictwa pana Andrzeja szacowane są na 24 miliardy złotych. Pan Lepper domaga się gromkim głosem realizacji swoich obietnic, grożąc brakiem poparcia dla budżetu. Nie uchwalenie budżetu zmuszą prezydenta do rozpisania przedterminowych wyborów. Zapłacimy kolejne kilkaset milionów, po to żeby stwierdzić, że nic się nie zmieniło. Te same partie wejdą do parlamentu. Ci sami posłowie będą w dalszym ciągu uchwalać, rojące się od legislacyjnych błędów ustawy.

Andrzej Lepper obiecywać będzie kolejne podwyżki, flirtować ze wszystkimi partiami, śnić mi się po nocach i łykać tabletki od bólu głowy. I ja łyknę ze dwie. Na wszelki wypadek. Niebawem kolejne wiadomości w mojej ulubionej stacji telewizyjnej, a w nich zapewne zobaczę mojego ulubionego polityka, który rzuci jakiś uroczy bon mot. Ten pofrunie wysoko w górę i upadając rozbije się o moją głowę, co może wywołać migrenę.

DP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Układy, układziki, a gdzie w tym wszystkim Polska? Gdzie w tych towarzyskich spotkaniach są nasze sprawy, nasze życie? Rozumiem, że mozna się zmienić, dojrzeć, ale dlaczego pan Leper jeśli cos obiecuje, niedotrzymuje słowa? Tylko Samoobrona była przeciwna wstępowaniu do Iraku. Dlaczego, po wejściu do rządu natychmiast wyparła się tego? Teraz też coś krzyknie na fali protestu , i za chwilę totalna amnezja. Jakże jesteśmy bezsilni w tym naszym piekle pomówień, personalizmów, liberum weto, ogólnej ciemnoty, zacietrzewienia, nienawiści do lepszego i lepszych, a przy tym głusi na ból i nieszczęście innych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
akselbant
  • akselbant
  • 18.09.2006 12:25

Prosze się nie dziwić jak AS Samoobrony niebawem zacznie krzyczeć: " Zaranek musi odejść ! "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.