Facebook Google+ Twitter

Andrzej Lepper: Wrócę do polityki wraz z kryzysem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-27 08:04

Dowiodę niewinności i tego, że celowo chciano mnie załatwić. A potem wystartuję do Sejmu - mówi "Polsce" przewodniczącym Samoobrony i były wicepremier Andrzej Lepper.

Lepper: Dowiodę niewinności i tego, że celowo chciano mnie załatwić. A potem wystartuję do Sejmu. / Fot. B. Międzybrodzki/POLSKARolnicy do blokad się dziś nie rwą. I głosowali na PO...

Te wybory to był plebiscyt. Poczekajmy jeszcze rok. Ludzie odczują kryzys. Już teraz zachęcają mnie do protestów. Samoobrona i Lepper będą Polsce jeszcze potrzebni.

Tylko że zbudowaliście się, strasząc przemianami i Unią. Nie mieliście racji.


O panie redaktorze! Widzę, że pan na wsi nie bywa, a ja to widzę po własnym gospodarstwie. Owszem, w pierwszym roku się polepszyło. Nie dzięki dopłatom, bo one w nikłym stopniu pokrywają koszty, a dzięki wzrostowi cen mięsa. W 2004 roku za bydło mięsne płacono nam do 20 zł za kilogram. Dziś płacą po 5 zł. Za to w ciągu czterech lat ceny nawozów, środków ochrony poszły do góry 300-400 proc. A ceny płodów rolnych spadły średnio o 50 proc.

Koalicja z PiS niezbyt się panu przysłużyła...


Tak. Ale proszę pamiętać, że ja się wtedy zdecydowałem na odważny ruch. Wiedziałem, kto to Kaczyński. Że po trupach dąży do władzy. Nie wiedziałem, że aż w takim stopniu. Muszę przyznać, że kiedy wchodziliśmy w koalicję, to w klubie ja byłem za, a Łyżwiński ostrzegał: Nie wchodzić w koalicję z Kaczorami. Rację miał.

I to mówi polityk, który woził ludzi na taczkach, sypał zboże, rzucał straszne oskarżenia na prawo i lewo...


I brałem odpowiedzialność. Miałem ponad 130 procesów. Nie wyjechałem na plecach Wałęsy.

Cały wywiad z Andrzejem Lepperem przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polacy przekonali się kim naprawdę jest Lepper i nie zdecydują się na jego powrót do polityki. Poza tym pan przewodniczący jest w trakcie procesu i może 8 najbliższych lat spędzić nie w Sejmie, ale w więzieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.