Facebook Google+ Twitter

Andrzej Maleszka wciąż zaskakuje pomysłami. Druga część "Magicznego Drzewa"

Książka bardzo oderwana od ziemi... Stąd tyle niesamowitych przygód, latających przedmiotów, miłości i przyjaźni. Wszystko to podane z doskonałym wyczuciem i subtelnością rozumianą przez dzieci.

 / Fot. ."Magiczne drzewo. Tajemnica mostu" jest książką dla dzieci jednakże nie taką jakie już znamy, nie zaczyna się od słów "dawno, dawno temu". Opowieść jest bardzo nowoczesna, przepełniona elementami fantastycznymi: latającym domem, zaczarowanym krzesłem, czyli tym co dzieci lubią najbardziej.

Bohaterami książki są dzieci, które przy pomocy czerwonego magicznego krzesła dokonują niezwykłych zmian, ale w tej części poznajemy jeszcze możliwości zaczarowanego mostu, który ma zdolność zmieniania uczuć. Kluczową bohaterką w tej części jest Melania wcześniej nie lubiana przez dzieci, jednakże dzięki wyłącznej możliwości korzystania z mocy krzesła dostała ona możliwość zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami i byciu blisko Filipa, którego darzyła gorącym uczuciem.

W różnych perypetiach bohaterów możemy odnaleźć doskonałe przesłanie. Autor zwraca uwagę dziecka na miłość obojga ludzi, uczucia dziecka odtrąconego przez rówieśników, a także pokazuje siłę przyjaźni, współpracy i możliwość osiągnięcia każdego celu z pomocą przyjaciół.

Rodzic czytający książkę dziecku też nie powinien się nudzić, bo A. Maleszka przedstawia świat realny jako bezsensowny, tandetny na przykładzie tworzenia bilbordów. Postacie, które używane są do bilbordów tworzone są komputerowo, składane z kilkunastu części. Pokazuje tym, że ludzie zachwycają się czymś nieistniejącym często żyjąc w nieświadomości czego dziecko na pewno nie będzie w stanie wychwycić.

Podsumowując książka na pewno zainteresuje nie tylko dziecko. Książka "Magiczne drzewo" nie tylko opiera się na magi, ale niesie jakieś przesłanie rzadko już spotykane w tych czasach. Dodatkową zaletą książki są autorskie rysunki wykonane przez A. Maleszkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tomasz G.
  • Tomasz G.
  • 14.04.2011 19:24

bardzo fajna i ciekawa książka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsza część była naprawdę fajna, więc pewnie i ta jest. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że warto po tę książkę siegnąć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.