Facebook Google+ Twitter

Andrzej Niemczyk musi zostać!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-12-11 17:41

W polskiej siatkówce mamy świetnych kibiców, bardzo dobrych zawodników i zawodniczki, całkiem niezłych trenerów i działaczy. Tych ostatnich lepiej nie oceniać. Szczególne tych, którzy chcą zwolnić obecnie najlepszego polskiego trenera.

Ostatnie miesiące dla polskiego sportu, choć czasem zmącone, są naprawdę dobre. Tryumfy w piłce nożnej, pływaniu, siatkówce i kilku jeszcze dyscyplinach. I tak zdaje się, że ciągle naszym największym problemem pozostają działacze sportowi.


I nie tykając tych już kompletnie skompromitowanych, zajmujących się futbolem pozostańmy przy siatkówce. W niej jednak także napotykamy na żarłoczne, pozbawione honoru hieny, które rzucają się na wszystko, co przypomina papier drukowany w mennicy państwowej.

Tak czaili się na trenera męskiej reprezentacji kpiąc z wprowadzanych zasad czy krytykując kary za niesubordynację. Pech chciał jednak, że argentyński szkoleniowiec nie zwykł wsłuchiwać się w bzdetne komentarze, a jedynymi zasadami jakie wyznaje, jest wiara w sukces i ciężka praca.


Do tego Raul Lozano ma też szczęście, które – jak wiadomo – sprzyja lepszym. Cały ogień krwiożerczych bestii przejść zatem musiał na reprezentację żeńską.

No i stało się. Dziś przeciwnikiem numer jeden polskiej siatkówki jest Andrzej Niemczyk – obecnie bez wątpienia najlepszy i najbardziej utytułowany polski szkoleniowiec. Oczywiście ceniony na świecie. W Polsce także, bardzo, ale - niestety - tylko przez kibiców. Działacze bowiem, do których zdania - niestety - przyłącza się także prezes PZPS Przedpełski, postanowili Niemczyka zwolnić. Nie spełnił on bowiem pokładanych w nim nadzieji, toteż jego pracę oceniono negatywnie.


Dla niewtajemniczonych pomnę tylko, że ów człowiek doprowadził reprezentację Polski siatkarek, po latach posuchy, do dwóch tytułów Mistrza Europy. Stworzył fantastyczną drużynę, która ma ciągle olbrzymie perspektywy. Dziś o jego wcale niedawnych osiągnięciach zdają się pamiętać, oczywiście poza kibicami, jedynie siatkarki. Napisały list otwarty do PZPS który prezes określił mianem „skandalicznego sposobu kontaktowania się ze związkiem”. Ale te dziewczyny mają świadomość, że to tylko Niemczykowi zawdzięczają ich dzisiejszą pozycję i sukcesy. To dzięki Niemczykowi potrafią wygrywać wielkie imprezy i wreszcie to dzięki niemu zna je dziś nie tylko Polska, ale cały świat, grają w najlepszych klubach świata.


Natomiast związek obraził się dziś na Niemczyka, postanowił go zwolnić i rozpisać konkurs na nowego trenera. Rozwiązano także reprezentację seniorek. To tak, jakby nagle uznano, że wszystkie wcześniejsze tryumfy nie miały znaczenia, że obecne fundamenty są za słabe i trzeba budować od nowa, od zera.

Nikt nie jest idealny. Każdemu zdarzają się pomyłki, wpadki, porażki. Tak było z trenerem Niemczykiem i jego „Złotkami” w tym roku. Ale czy to znaczy, że należy wszystko burzyć rozpocząć budowę od nowa? Chyba nie możemy sobie na to pozwolić. A trener Niemczyk będzie jeszcze zwyciężał. Oby tylko do tryumfów prowadził Polską, a nie inną reprezentację.


Źródło http://www.pzps.pl/news.php?id=2583&backpath=%2F

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ja się z prezesem akurat zgadzam! Dziewczynom się w głowach poprzewracało! I tyle! Oczywiście nie jestem przeciw powrotowi Niemczyka do kadry ale:
1. Co miał znaczyć ten list podany w prasie? Od kiedy to zespół kontaktuje się ze zwiazkiem przez prase?
2. Po tym co wyprawiały przy zwonieniu Niemczyka proźby o jego powrót są dla mnie zabawne.
3. OD kiedy to zawodniczki wybierają trenera kadry? To związek go wybiera i trener powołuje siatkarki! Taka jest kolejność. List - w moim mniemaniu - świadczy o niebywałej pewności siebie siatkarek. Może to ich zgubić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.