Facebook Google+ Twitter

Andrzej Niemczyk ogłosił skład kadry na Grand Prix

Znamy już skład kadry polskich siatkarek na tegoroczne rozgrywki Grand Prix. Trener Andrzej Niemczyk oficjalnie ogłosił czternaście nazwisk. W kadrze zabraknie Doroty Świeniewicz i Agaty Mróz.

Fot: Akpa | Dorota Świeniewicz jest w ciąży i nie pojedzie na GP. Świeniewicz ujawniła dzisiaj, że spodziewa się dziecka, zaś Agata Mróz, od lat zmagająca się z chorobą krwi, nie dostała od lekarzy zezwolenia na grę.

Rozgrywki grupowe Grand Prix rozpoczynają się 16. sierpnia. W pierwszej serii spotkań Polska zagra w grupie C z USA, Włachami i Dominikaną. Mecze "polskiej" grupy po raz pierwszy w historii GP odbędą się w naszym kraju, w bydgoskiej hali Łuczniczka.

Spotkania pozostałych dwóch grup, jak również kolejne serie meczów, odbędą się w miastach azjatyckich. Do finału, który zostanie rozegrany od 6. do 10. września, awansuje pięć zespołów z największą ilością punktów oraz gospodarz - Włochy.

W Grand Prix zagrają:

Rozgrywające: Izabela Bełcik (Muszynianka Fakro), Katarzyna Skorupa, Marta Pluta (obie Nafta-Gaz Piła)
Środkowe: Sylwia Pycia (Swarzędz Meble Poznań), Maria Liktoras, Katarzyna Skowrońska-Dolata (Asystel Novara), Anna Podolec (Stal Bielsko-Biała)
Skrzydłowe: Małgorzata Glinka-Mogentale (Gruppo 2002 Murcia), Joanna Mirek (Tulica Tułamasz Tuła), Natalia Bamber (Muszynianka Fakro), Milena Rosner (Marichal Tenerife), Aleksandra Przybysz (Rebecci Rivergaro), Kamila Frątczak (Terra Sarda Tortole)
Libero: Mariola Zenik (Zareczje Odincowo)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.