Facebook Google+ Twitter

Andrzej Nowak – rockman i harlejowiec pełen miłości

Jak mówi o sobie – nie jestem gwiazdą. Bo gdybym nią był to - czy spałbym ze swoimi psami albo jeździłbym na motorze?

Andrzej Nowak to z pewnością nietuzinkowa postać. Jest czołowym muzykiem rockowym naszego kraju. Jest zapalonym miłośnikiem psów i pasjonatem motoryzacji - szczególnie kocha motocykle.

Jak można przeczytać na jego oficjalnej stronie, myślał o zostaniu strażakiem i policjantem, chciał też być aktorem. Zafascynowany kultowym filmem Romana Polańskiego Nóż w wodzie, a także wspaniałymi kreacjami takich aktorów jak: Wojciech Siemion, Gustaw Holoubek czy Daniel Olbrychski, od młodych lat marzył by być aktorem. No, ale na szczęście nie ziściły się jego marzenia - bo z pewnością ucierpiała by z tego powodu polska muzyka rockowa.

Muzyk jest absolwentem Opolskiego Studium Kulturalno-oświatowego. Choć przez 10 lat żył w USA, mieszkał i pracował w rożnych miastach Polski, to jednak do dziś wierny jest swemu rodzinnemu miastu Opole, jak mówi jest opolaninem.

Muzyką zainteresował się za sprawą Tadeusza Nalepy, to on był dla Andrzeja muzycznym guru i mistrzem. W 1979 roku założył zespół TSA numer 1 hard rocka i heavy metalu w naszym kraju.

W swojej karierze współpracował ze wszystkimi czołowymi rockmanami i bluesmanami w Polsce. W jego dorobku płytowym można znaleźć płyty rożnych muzyków, w których nagraniu miał swój udział. Między innymi nagrywał płyty - oczywiście oprócz TSA - z Martyną Jakubowicz, Tadeuszem Nalepą i Leszkiem Winderem. Muzyk też miał ogromny udział w sesji I Ching. Andrzej jest założycielem i liderem grupy Złe Psy.

Jak już wcześniej powiedziałem, jest harlejowcem. Andrzej Nowak to bardzo wrażliwy człowiek i chętnie pomaga najbardziej potrzebującym. W tej chwili bardzo się zaangażował w akcję Krew Darem Życia.

Razem z zespołem "Złe Psy" zagra dziś, tj. 10 kwietnia, o godz. 18 w Tomaszowie Mazowieckim w Parku im Solidarności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.