Facebook Google+ Twitter

Andrzej Olechowski zaprezentował cele Stronnictwa Demokratycznego

21 września 2009 r., o godz. 12.00, w siedzibie Zarządu Stronnictwa Demokratycznego, przy Chmielnej 9 w Warszawie, odbyło się spotkanie z Andrzejem Olechowskim.

A. Olechowski odpowiada na pytania dziennikarzy. Fot. Inga Nałęcka. / Fot. i. NalęckaPrzytulna salka - aula, wypełniona była prawie po brzegi, wiele osób stało, ponieważ brakowało miejsc siedzących. Andrzej Olechowski zaprezentował cele Stronnictwa Demokratycznego. Polityk nie ukrywał, iż ma zamiar startować w wyborach prezydenckich.

Myśli Olechowski omówił wiele. Opowiadał o Polsce, a także o związkach partnerskich. - Bywa, że czasem latami ludzie mieszkają razem, nie mogąc razem się rozliczać, sporządzić zapisu majątkowego. I to jest krzywda życiowa tych ludzi. Chcielibyśmy ten problem rozwiązać ustawowo - mówił polityk.

Andrzej Olechowski, porywającym mówcą nie jest, niestety, w przeciwieństwie do Władysława Frasyniuka, który w kuluarach spotkania niezwykle sugestywnie przekonywał swoich rozmówców do swoich poglądów. Mówił całą swoją osobą.

Na spotkanie z Andrzejem Olechowskim przybył też Marek Borowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć Pawła Piskorskiego. Wszyscy panowie - po zakończeniu spotkania byli oblegani przez dziennikarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cele Stronnictwa Demokratycznego, to:
1. "dokopać" Tuskowi
2. "dokopać" PO
3. sprzedać co się da i.... właściwie nie wiadomo co dalej.

Oto trzy główne cele SD. Można być jednak konkretniejszym. To nie są cele Stronnictwa, a obecnych jego liderów. Członkowie SD są podzieleni i z coraz większą niechęcią patrzą na poczynania Pawła Piskorskiego usiłującego sklecić PO-bis. Skąd taka pewność? Bo doskonale znam środowisko Stronnictwa Demokratycznego. I znam mechanizm działania jego obecnych władz: przejąć majątek ludźmi z PO (byłymi członkami PO) poprzez przejęcie władzy w SD. Jeśli ktoś przejrzałby dzisiaj, 19 października 2009 r. składy zarządów wojewódzkich/regionalnych SD, to jestem pewien, że PONAD połowa to ludzie Pawła Piskorskiego. I to właśnie z tego powodu, oraz praktycznie z braku programu dla partii - wewnątrz SD powoli rodzi się bunt. Część członków SD odejdzie, część zostanie zapewne odsunięta na tyle daleko od stanowisk decyzyjnych, że sama zrezygnuje, a część przekona się do nowego kommendante. I na to liczy sam Paweł Piskorski jak i bezpartyjny Olechowski (nie jest członkiem SD!) i jego bezpartyjni koledzy, którzy dla SD usiłują napisać (albo tylko markują taki zamiar) jakiś program. Stronnictwo Demokratyczne miało dobry program! A nowe władze zamiast pisać go od nowa, powinny realizować nieco zmodyfikowane ten już napisany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpewniej celem Stronnictwa Demokratycznego jest zdobycie władzy. I właściwie nie ma się czemu dziwić, bo władza działa jak narkotyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.