Facebook Google+ Twitter

Andrzej Piaseczny kończy 36 lat. Wszystkiego najlepszego.

6 stycznia 1971 roku w Pionkach koło Radomia urodził się Andrzej Piaseczny, aktor, autor tekstów, piosenkarz prawie od 15 lat znany na polskiej scenie muzycznej.

W 1992 przyłączył się do zespołu Mafia. W 1995 roku ukazała się płyta Roberta Chojnackiego zatytułowana „Sax&Sex”, na której Piasek zaśpiewał prawie wszystkie piosenki i napisał tekst. Płyta stała się „multiplatyną” rozeszła się bowiem w 800 tys. Egzemplarzy, a piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” stały się niekwestionowanymi hitami lat 90. Po sukcesie tej płyty Andrzej Piaseczny stał się prawdziwą gwiazdą muzyki. W 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album artysty zatytułowany „Piasek”, a od 1997 r. można oglądać "Piaska" w jednym z popularnych seriali.

12 maja 2001 roku piosenkarz wziął udział w konkursie Eurowizji w Kopenhadze, ale ten występ nie okazał się sukcesem i Piasek na pewien czas zniknął z polskiej sceny muzycznej. W 2004 roku zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Krawczykiem piosenkę „jednym tchem”, dzięki której na dobre powrócił do polskiej muzyki rozrywkowej. 3 września 2005 r. na festiwalu w Sopocie zaśpiewał piosenkę pt. „Z głębi duszy” i zdobył główną nagrodę konkursu- „Bursztynowego słowika”. 14 września 2006 roku otrzymał Platynową Płytę za album „Jednym tchem”.

Andrzej Piaseczny na dobre zagościł w polskiej muzyce jako gwiazda dużego formatu.

W związku z jego 36. urodzinami składamy mu najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów artystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ANETKA  ZĄDŁOWSKA
  • ANETKA ZĄDŁOWSKA
  • 01.08.2011 17:08

jesteż super muzykiem jestem twoją fanką numer 1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.