Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23913 miejsce

Andrzej Piaseczny pisał „Zimowe piosenki” w krótkich spodenkach

Świąteczny album „Zimowe piosenki” Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status platynowej płyty. Piosenki na niej zawarte mówią o tych wartościach, które powinny być ważne nie tylko od święta.

"Wielkie świąteczne całowanie" / Fot. Darek KawkaPłyta zawiera kompozycje Seweryna Krajewskiego do słów Andrzeja Piasecznego, które są pełne prostych, ale najważniejszych prawd, wspomnień, zimowych przygód, rozważań, radości i trosk związanych ze świętami, a także nowym rokiem. Mówi o wartościach, które w święta ożywają, ale powinny być dla nas ważne cały czas. Słowa Andrzeja Piasecznego przeplatają się z delikatną, pełną brzmienia instrumentów akustycznych, sekcją smyczkową, dęciakami.

– Żeby zdążyć przed Bożym Narodzeniem, trzeba było w lecie przymykać oko i wyobrażać sobie świąteczną atmosferę, by przekładać ją na słowa – zdradził w wywiadzie dla "Dziennika"kulisy powstawania płyty Andrzej Piaseczny. Zaznaczył też, że praca nad płytą rozpoczęła się na początku 2012 roku. - Żeby dodać odrobiny pikanterii to powiem, że część "Zimowych piosenek" była przeze mnie pisana w krótkich spodenkach – dodał z uśmiechem artysta.

Andrzej Piaseczny śpiewa piosenki skomponowane przez Seweryna Krajewskiego nie od dziś. Spotykali się na scenie niejednokrotnie, a teraz nagrali razem swoją płytę. To pierwsza produkcja studyjna, na której spotkali się zarówno w charakterze twórców, jak i wykonawców. - My po prostu lubimy ładne melodie - wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny. - Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać – dodaje.

Dla Andrzeja Piasecznego Boże Narodzenie jest niezwykle ważne, czego świadectwo daje choćby na najnowszej płycie. W piosence „Wielkie świąteczne całowanie” śpiewa, że w tym czasie godzą się nawet ogień z wodą. - Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim rodzinna atmosfera, a ona zawsze zmiękcza serca. Poza tym w pędzie i nieustannej walce o lepsze jutro chyba też poszukujemy momentów wyciszenia, uspokojenia i zgody. Może wręcz liczymy, że nabrzmiałe przez długie miesiące problemy właśnie w tej rodzinnej atmosferze uda się rozwiązać" – powiedział niedawno w rozmowie z „Dziennikiem”.

„Święta pod jemiołą", "Pastorałka największych przyjaciół" czy "Kochajmy się zimą" dołączyły już do najbardziej popularnych świątecznych piosenek wprowadzających nas w niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia. Premiera płyty, która już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnęła status platyny, odbyła się 13 listopada.

Andrzejowi Piasecznemu i Sewerynowi Krajewskiemu gratuluję sukcesów, a także życzę kolejnych w 2013 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.