Facebook Google+ Twitter

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota: Arłukowicz kłamie i powinien ponieść karę

"Jeżeli minister staje przed narodem i opowiada banialuki, lub mówiąc dosadniej- kłamie, to powinien ponieść za to odpowiedzialność" - powiedział o Bartoszu Arłukowiczu, Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Andrzej Rozenek z partii Palikota, w programie Bogdana Rymanowskiego "Kawa na ławę, zarzucił obecnemu ministrowi zdrowia, Bartoszowi Arłukowiczowi kłamstwo.

Rozenek powiedział, że nie jest prawdą, że pacjenci, którzy na receptach mają stempel lekarza potwierdzający refundacje, otrzymają leki taniej. Po drugie nie jest prawdą, że wszystkie apteki podpisały umowę z NFZ. Według posła RP uczyniła to zaledwie połowa.

Poseł Ruchu Palikota ponadto wskazał na hipokryzję w zachowaniu Arłukowicza. Przypomniał że jeszcze niedawno, jako polityk związany z SLD, wyliczał błędy ustawy Kopacz, a dzisiaj jako minister PO twardo jej broni: "To jest jakaś paranoja" - podsumował poseł RP.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

OBYWATEL
 • OBYWATEL
 • 08.01.2012 23:05

PANIE Miroslawie Kraszewski Dzisiaj 20:51

za panem krok w krok snuje się jak smród po wczorajszej grochówce niejaki doPiSek.

rób Pan swoje a smród i tak rozejdzie się po kościach

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 08.01.2012 23:00

zaolziok Dzisiaj 18:39

PROF. RELIGA najpierw wsławił się dokonaniami medycznymi, a później został politykiem. być może choroby uniemożliwiały mu wykonywanie zawodu lekarza na takim poziomie na jakim zwykł pracować. zyciem swym udowadniał, że dobro drugiego człowieka jest jego mottem życia.

a teraz ty zaolziak opisz arłukowicza jako lekarza, jego dokonania, bo jako człowiek to SZMATA.
SZMATA PAZERNA NA STOŁKI. ZDRADZIŁ I KOLEGÓW, I SWOICH WYBORCÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.01.2012 21:05

@ Pani Ewa , Stresów nabawili się wykonując bardzo trudne specjalności .Profesor Religa palił bardzo dużo papierosów . Z tego wynika , dbajmy o zdrowie Arłukowicza - jako onkolog dziecięcy też jest narażony na stres.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 08.01.2012 20:58

od powietrza głodu ognia i wojny i Kraszewskiego zachowaj nas Panie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@e - pisze pan: "Odeszli, ale nie z powodu stanowiska ministra a z powodu ciężkich chorób." A czy nie uważa Pan, że stresy związane z piastowaniem ministerialnych funkcji mogły wpłynąć na szybszy rozwój choroby tych świetnych lekarzy? Moim zdaniem - tak. Profesora Żochowskiego miałam zaszczyt znać osobiście - także w tym okresie, gdy był ministrem zdrowia.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 08.01.2012 20:56

o MATUCHNO....... a ten debiutant już tu ??? Odpocznij trochę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Europejska organizacja lekarzy apeluje do DonaldaTuska o rozwiązanie problemu polskich medyków. Zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami w Polsce jest Europejska Unia Lekarzy Specjalistów (UEMS) w Brukseli. Sekretarz generalny tej organizacji wysłał w sobotę listy w tej sprawie do premiera oraz ministra zdrowia. Problem polskich lekarzy był omawiany na sobotnim posiedzeniu zarządu UEMS. Europejska Unia Lekarzy Specjalistów krytykuje nowe przepisy refundacyjne. Uważa, że stwarzają problem etyczny między pacjentem a lekarzem, który ma ocenić, czy pacjent może płacić za leczenie.
Naszym zdaniem ta legislacja jest niewłaściwa, dlatego wzywamy polskie władze, by znalazły rozwiązanie niepokojących nas problemów- powiedział naszej korespondentce przedstawiciel zarządu Unii Lekarzy Zlatko Fras. Informacja o problemach polskich medyków zostanie przekazana Komisji Europejskiej i europarlamentowi. Decyzja o wysłaniu listu do premiera to pierwszy, standardowy krok, jednak gdy sytuacja się nie poprawi, mogą być inne działania -Możemy zjednoczyć w tej sprawie głos wszystkich lekarzy w Europie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.01.2012 20:43

@ Pani Ewo , odeszli , ale nie z powodu stanowiska ministra a z powodu ciężkich chorób . Jak każdy śmiertelnik , lekarz też choruje. Czy posada ministra zachwiała geniuszem kardiologicznym profesora Religi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli pan minister Arłukowicz jest tak świetnym i uwielbianym przez małych pacjentów lekarzem pediatrą, to obawiam się, że jego świetność jako lekarza specjalisty - w momencie objęcia ministerialnego stołka będzie coraz bardziej bladła. Uprawiania polityki na wysokim szczeblu z uprawianiem zawodu lekarza, moim zdaniem, pogodzić się nie da. Przykłady? Proszę bardzo. Kardiolog, prof. Jacek Żochowski - minister zdrowia pod koniec lat 90-tych odszedł z tego świata w wieku 58 lat - w momencie piastowania tej funkcji. O nieodżałowanym Profesorze Relidze nawet nie wspomnę. Polityka, niestety,(szczególnie ta odnosząca się do zarządzania resortem zdrowia) może wykończyć najtwardszego człowieka, że o lekarzach już nawet nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianka
 • Szczecinianka
 • 08.01.2012 19:45

@ 19: 26 w pełni zgadzam się z wpisem ! Arłukowicza w Szczecinie kochają bez względu na barwy polityczne . To człowiek bez reszty oddany małym pacjentom .Praca z dziećmi wymaga szczególnej troski , czułości . Arłukowicz to potrafi , ma doskonały kontakt z maluchami. Oceńcie go za 6-10 miesięcy a nie róbcie politycznej jatki. Ustawa jest dobra , korzystna tylko wymaga czasu . Opór grup zawodowych jest określany w kuluarach , nie wypada wyrzucić kawy na ławę tylko robić swoje. W Szczecinie nie widać tak spektakularnych scen w aptekach . Lekarze drukują w komputerach i jest spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.