Facebook Google+ Twitter

Andrzej Sadowski: Konsultacje budżetowe to akcja propagandowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 14:22

Donald Tusk rozmawia ze swoimi ministrami o cięciach wydatków w poszczególnych resortach. W opinii Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha konsultacje premiera w sprawie oszczędności dla budżetu są akcją propagandową.

Według Andrzeja Sadowskiego oszczędności szukać należy nie w resortach, ale w poprawie samego systemu finansów publicznych. Ekonomista zaznaczył, że wiele zbędnych przepisów powoduje konieczność ponoszenia przez finanse publiczne bardzo dużych wydatków.

Dlatego tez potrzebna jest, nie mechaniczna eliminacja wydatków na kolejne samochody dla rządu, tylko taka zmiana systemu, by wydatki były racjonalne, a pieniądze podatników nie były marnotrawione.

Andrzej Sadowski zwrócił uwagę, że za każdym wydatkiem stoi jakaś grupa interesów. Dlatego bardzo ważne jest takie porozumienie pomiędzy siłami politycznymi, by dla dobra finansów państwa zlikwidować wydatki dla tych grup. Dodał, że wiele rządowych agencji i instytucji jest wciąż poza kontrolą. Stąd dzisiaj jest odpowiedni moment, by w trybie nagłym dokonać zmian w systemie finansów publicznych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.