Facebook Google+ Twitter

Andrzej Sapkowski: Wiedźmin, "Krew elfów"

Wiedźmin - Geralt z Rivii - to postać literacka stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego w serii opowiadań fantasy, opublikowanych pierwotnie na łamach czasopisma Fantastyka, w latach 1986-1990.

Okładka / Fot. SuperNOWA Pięć z nich zostało następnie zawarte w książkowym debiucie Andrzeja Sapkowskiego pt. "Wiedźmin" (pozycja opublikowana nakładem wydawnictwa REPORTER w 1990 roku). Cztery z nich zostały z kolei wydane w tomie "Ostatnie życzenie" (Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA, I wyd. 1993 r., II wyd. 2003 r.), a opowiadanie "Droga, z której się nie wraca" w "Coś się kończy, coś się zaczyna" (SuperNOWA, 2000 r.) oraz w pierwszym tomie "Opowieści o wiedźminie" (Świat Książki, 2002 r.).

"Krew elfów" (po raz pierwszy wydana w 1994 roku) jest pierwszą z pięciu części sagi o wiedźminie, opowiadającej o dalszych losach Geralta z Rivii - dysponującego ponadludzkimi możliwościami najemnego zabójcy potworów. W powieści tej poznajemy również dalsze losy księżniczki Ciri, zwanej także Lwiątkiem z Cintry - córki Pavetty i Duny'ego (Jeża z Erenwaldu). Cirilla, pobierająca nauki w Wiedźmińskim Siedliszczu Kaer Morhen, rozpoznana zostaje jako Źródło. W miedzy czasie wzbudza również interesowanie zagadkowego czarodziej o imieniu Rience, bez wątpienia będącego wysłannikiem kogoś znacznie potężniejszego. Ciri przestaje być bezpieczna w Kaer Morhen, z którego przeniesiona zostaje do świątyni Melitele, w księstwie Ellander, gdzie dalsze nauki pobiera od czarownicy Yennefer. Tymczasem monarchowie Czterech Królestw mają własne tajne plany odnośnie Cintry.

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego doczekała się wydania jako seria komiksów, film i serial telewizyjny, gra RPG oraz gra komputerowa (w planach cz. II). Na stałe weszła już do kanonu nie tylko polskiej, ale także światowej fantasy...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.