Facebook Google+ Twitter

Andrzej Seremet: Komisje śledcze często utrudniają pracę prokuratury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 12:13

Nowy prokurator generalny uważa, że komisje śledcze często utrudniają pracę prokuratury. Andrzej Seremet powiedział, że zgadza się z samą ideą komisji, ale jawne posiedzenia w praktyce pomagają podejrzanym.

Mimo tych wątpliwości, zwierzchnik prokuratury zapewnił, że jego urząd będzie starał się jak najlepiej współpracować z komisjami pracującymi obecnie w Sejmie.

Andrzej Seremet zwrócił uwagę, że postępowanie przygotowawcze w prokuraturze ma charakter tajny. Obrady komisji, najczęściej jawne powodują przynajmniej częściowe upublicznienie zebranych dowodów. Jeśli śledztwo nie zostało zakończone świadkowie mogą w łatwy sposób zapoznać się z zeznaniami innych osób - zauważa prokurator generalny. To z kolei komplikuje pracę śledczych.

Dlatego Andrzej Seremet uważa, że należałoby rozważyć takie planowanie prac komisji, by rozpoczynały one działania po zakończeniu postępowania przygotowawczego. Dopiero po zabezpieczeniu dowodów i ustaleniu najważniejszych zeznań świadków. Ułatwieniem dla prokuratury byłoby także utajnienie przynajmniej niektórych posiedzeń - uważa Seremet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.