Facebook Google+ Twitter

Andrzej Seremet: w tej chwili dysponujemy tylko wynikami sekcji zwłok prezydenta

Rosja nadal nie przekazała telefonu prezydenta oraz broni pracowników BOR, przyznał Andrzej Seremet, prokurator generalny. Poinformował też, że polscy lekarze nie byli obecni przy wszystkich czynnościach dotyczących sekcji zwłok po katastrofie pod Smoleńskiem.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Andrzej_Seremet.jpg&filetimestamp=20100312133056W czwartkowej Kropce nad "i" prokurator Seremet powiedział też, że strona polska dysponuje na razie tylko wynikami sekcji zwłok prezydenta Kaczyńskiego. Wyniki badań pozostałych ofiar mają dotrzeć do Polski wkrótce.

Jak podaje dziennik.pl, Seremet zapowiedział też spotkanie z rodzinami ofiar katastrofy, by jak to określił, "rozwiać wszelkie wątpliwości". Zaprzeczył też, by polska strona miała występować o powołanie międzynarodowej komisji ws. katastrofy, gdyż byłoby to wg niego zrzeczeniem się suwerenności Polski, a także oznaką "nieuzasadnionej nieufności wobec Rosjan".

Seremet potwierdził, że strona polska zwróciła się z prośbą o udostępnienie ewentualnie posiadanych przez stronę amerykańską zapisów nasłuchów "rozmów w przestrzeni", ale nie miałyby one dotyczyć rozmowy Lecha Kaczyńskiego z telefonu satelitarnego.

Nie jest wykluczone, że wkrótce do Polski przylecą rosyjscy śledczy, by w ich obecności polska strona przesłuchała kontrolerów z wieży lotniska w Smoleńsku oraz pilotów rosyjskiego iła, który nie zdecydował się lądować na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia. Prokuratura w Polsce rozważa wezwanie tych świadków do Polski, jeśli wyrażą oni na to zgodę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.