Facebook Google+ Twitter

Andrzej Seweryn będzie w Gdańsku czytał "Pana Tadeusza"

Wielką gratkę szykują włodarze Gdańska dla fanów polskiej literatury. Od 26 do 31 sierpnia wszyscy chętni będą mogli na żywo usłyszeć "Pana Tadeusza" najsłynniejszy polski poemat. Będzie go czytał Andrzej Seweryn.

Andrzej Seweryn. / Fot. AKPANa pomysł, by zorganizować taką nietypową prezentację narodowej epopei w ramach Festiwalu Słowa Verba Sacra wpadli gdańscy aktorzy Halina Winiarska oraz Jerzy Kiszkis. Zyskał on aprobatę władz miasta i - po równie przychylnym przyjęciu przez pomysłodawcę i realizatora Festiwalu, poznańskiego reżysera Przemysław Basińskiego - realizacja gdańskiego "Pana Tadeusza" stała się faktem. Jak podkreśla prezydent Gdańska Paweł Adamowicz to powrót do dobrej gdańskiej tradycji kontaktu z żywym słowem i wybitną literaturą w wykonaniu najlepszych interpretatorów.

Warto dodać, że impreza wpisuje się w gdańskie plany na najbliższe lata. Miasto chce ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. i takie wydarzenia mają podkreślić rangę starań.

Interpretację "Pana Tadeusza" będziemy mogli usłyszeć z ust jednej z największych postaci polskiego i europejskiego kina Andrzeja Seweryna. Po raz pierwszy w historii polskiej kultury, to jedno z najważniejszych dzieł w polskiej literaturze, wykona na żywo tylko jeden aktor. Andrzej Seweryn na stałe mieszka we Francji. To znany aktor filmowy i teatralny, jest laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń, m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie, francuskiego Orderu Sztuki i Literatury, czy Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Organizatorzy zapraszają codziennie do piątku na godzinę 19 do Teatru Wybrzeże. Każdego dnia będzie można usłyszeć dwie księgi. Twórcy imprezy zachęcają do przynoszenia własnych egzemplarzy książki, by śledzić wers po wersie akcję poematu czytanego przez aktora. Wstęp kosztuje 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Boska jest ta reklama! Też mnie pobudziła twórczo;) Ale powiem tak jak Ewa, byłeś szybszy - gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pójdę, bo to może w końcu przekona mnie do "Pana Tadeusz" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;-)) super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale super! Na pewno pójdę! :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Brawo! Drugi raz mnie wyprzedziłeś :) :)
Ciekawa jestem, z jakim odzewem spotka się inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.