Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8448 miejsce

Andrzej Seweryn zagra Zdzisława Beksińskiego? Powstanie film o rodzinie wybitnego artysty

Jan P. Matuszyńsk nakręci film poświęcony rodzinie Beksińskich. Obraz "Ostatnia rodzina" spodziewany jest w 2016 r. Nieoficjalnie mówi się, że w rolę wybitnego artysty wcielić się może Andrzej Seweryn.

 / Fot. Piotr Dmochowski [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsFilm wyreżyseruje Jan P. Matuszyński wielokrotnie nagradzany reżyser młodego pokolenia. Autor między innymi dokumentu "15 lat milczenia", który otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima", I Nagrodę w konkursie dla młodych talentów TVP, Nagrodę Ambasady Francji na 9. Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego.
Innym dziełem Matuszyńskiego jest krótkometrażowa fabuła "Razem", która otrzymała I Nagrodę w konkursie studenckim na "Lecie Filmów", II Nagrodę Publiczności na 2. Festiwalu Filmów Filozoficznych "Kinematograf Filozoficzny".

Poruszającym obrazem Matuszyńskiego jest dokument "Deep love", który został nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym Srebrnym Lajkonikiem oraz Nagrodą Jury Studenckiego. Film o rodzinie Beksińskich ma wejść do kin w 2016 roku. W rolę Zdzisława Beksińskiego wcieli się Andrzej Seweryn - wynika z nieoficjalnych informacji.

Czytaj także: 35. Warszawskie Spotkania Teatralne. Sprawdź program festiwalu


Zdzisław Beksiński to polski malarz, rzeźbiarz, fotograf. Urodził się 24 lutego 1929 roku. Jego prace uchodzą za kontrowersyjne, mroczne , nawet sadystyczne. Syn artysty, Tomasz Beksiński, był dziennikarzem muzycznym w radiowej Trójce. W 1998 roku zmarła w powodu choroby żona Zdzisława Beksińskiego, rok później samobójstwo popełnił jego syn. Sam Zdzisław Beksiński został zamordowany we własnym domu w 2005 roku.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.