Facebook Google+ Twitter

Andrzej Sikorowski gościem Bytomskiej Gali Kwiatów na kamieniach

W minioną niedzielę w Bytomskim Centrum Kultury miała miejsce Gala Laureatów XX Festiwalu "Kwiaty na kamieniach." Gwiazdą wieczoru, wieńczącą tegoroczne zmagania był krakowski bard, Andrzej Sikorowski

Zespół Bieguni z Nowej Rudy / Fot. Piotr A.JeleńOgólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" już od dwudziestu lat jest stałym elementem w kalendarzu kulturalnym Bytomia. W roku bieżącym wzięło w nim udział prawie trzydziestu krajowych wykonawców. W prestiżowym Festiwalu artyści walczyli zarówno o laury, ale także o nominację do udziału w 47. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Tegoroczne jury, którego skład tworzyli: Mirosława Żak, piosenkarka i aktorka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, profesor Jan Poprawa, członek Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Katarzyna Krzemińska-Kruczek z Towarzystwa Kultury Teatralnej w Bytomiu po długich obradach uznało, że pierwsze miejsce ex aequo oraz nagrodę ufundowaną przez gminę Bytom otrzymują zespół Bieguni
z Nowej Rudy i Joanna Lubańska z Kobióra.  / Fot. Piotr A.Jeleń

Także drugie miejsce podzieliło dwóch wykonawców, zespół [i]Huncwot
oraz Piotr Kędziora ze Starachowic. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Filec z Rybnika. Ponadto werdyktem jury, przyznano wyróżnienia dla Małgorzaty Langner z Mikołowa, Piotra Kłeczko z Chrzanowa i zespołowi ZaMałoPiwa. Wyróżnienie specjalne otrzymała Magdalena Wieczorek.

Solistka zespołu Bieguni z Nowej Rudy / Fot. Piotr A.JeleńWszyscy nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy wystąpili w niedzielnej Gali Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na kamieniach".
Nominację do udziału w 47. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał zespół Bieguni
.

Jak, co roku koncert laureatów "Kwiaty na kamieniach" kończy występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku zaproszenie przyjął Andrzej Sikorowski, bard krakowskiej grupy Pod Budą. Był to nie pierwszy występ artysty na bytomskich Kwiatach, gdyż w inauguracyjnym Festiwalu przed dwudziestu laty, to właśnie Krakowianin był gwiazdą Gali sceny Bytomskiego Centrum Kultury.Pora nagród i wyróżnień, prezydent Bytomia Piotr Koj i dyrektor Festiwalu Wiesław Ciecieręga nagradzają uczestników. Nagrodę odbiera Piotr Kędziora ze Starachowic / Fot. Piotr A.Jeleń

A w koncercie gwiazdy usłyszeliśmy m.in., takie utwory, jak Ballada o ciotce Matyldzie, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Rozmowa przez ocean czy Bardzo smutna piosenka retro.

Andrzej Sikorowski w koncercie galowym / Fot. Piotr A.JeleńTegoroczny Festiwal przebiegał pod patronatem prezydenta Bytomia Piotra Koja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* Lubię takie klimaty. A propos gości link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.