Facebook Google+ Twitter

Andrzej Sobcza, autor przeboju "Przeżyj to sam" nie żyje

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2011-05-31 22:38

Po długiej chorobie zmarł we wtorek w Poznaniu Andrzej Sobczak. Miał 65 lat. Był autorem tekstów do ponad tysiąca piosenek, w tym tak znanych przebojów jak "Dorosłe dzieci" - Turbo, "Przeżyj to sam" Lombardu, czy "Daj mi tę noc" grupy Bolter.

Po długiej chorobie zmarł we wtorek w Poznaniu Andrzej Sobczak. Miał 65 lat. Był autorem tekstów do ponad tysiąca piosenek, w tym tak znanych przebojów jak "Dorosłe dzieci" - Turbo, "Przeżyj to sam" Lombardu, czy "Daj mi tę noc" grupy Bolter. Napisał także tekst hymnu Lecha Poznań ze słowami: "W górę serca niech zwycięża Lech". Ceniliśmy go także jako kabareciarza, producenta i dziennikarza radiowego. Wiele lat związany był z poznańskim Radiem Merkury.

Lider Lombardu Grzegorz Stróżniak tak wspomina Andrzeja Sobczaka:

- W ostatnich latach nie wiedząc jeszcze o jego chorobie bardzo zbliżyliśmy się do siebie. Często odwiedzaliśmy się. Andrzej był moim przyjacielem. Znaczył dla mnie bardzo wiele zarówno zawodowo jak i prywatnie. Był po prostu jednym z najbardziej znaczących ludzi jacy pojawili się w moim życiu.

- Każdy artysta marzy o utworze dzięki, któremu znać i rozpoznawać go będą tysiące ludzi. Dla Lombardu takim utworem był napisany przez Andrzeja tekst piosenki "Przeżyj to sam". Stworzony w tamtym trudnym czasie stanu wojennego miał dla Polaków szczególną wymowę. Śpiewając go nie tylko ja się wzruszałem - dodaje Grzegorz Stróżniak.

Andrzej Sobczak urodził się w Poznaniu 25 września 1946.

MAZ
Głos Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.