Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6260 miejsce

Andrzej Supron: Zobaczmy w nich ludzi - nie chorobę

- Proszę Państwa, nasze przesłanie jest krótkie, choroba dla nas chorych jest jak tatuaż na całe życie, ale poza tym, nie różnimy się naprawdę niczym od innych, zdrowych ludzi – powiedział dziś Zbyszek Targański z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

 / Fot. Materiały organizatorówDziś w Centrum Sztuki Współczesnej nastąpiło oficjalne otwarcie kampanii społecznej Jesienna SyMfonia Serc, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat stwardnienia rozsianego oraz sytuacji osób zmagających się z tą chorobą. Hasłem kampanii jest: Zobaczmy w nich ludzi - nie chorobę. Wiadomości24.pl objęły akcję swoim patronatem.

- Badania omnibusowe przeprowadzone dla potrzeb naszej kampanii (pierwsze w Polsce badania dotyczące poziomu wiedzy o stwardnieniu rozsianym) pokazały, że wiele osób nie wie nawet jak rozszyfrować skrót SM i chcemy to zmienić. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć działania na szeroką skalę, liczymy, że pomogą one przełamać barierę obojętności, z którą spotykają się ludzie chorzy na SM - powiedziała Iza Czarnecka, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

W trakcie spotkania organizatorzy zaprezentowali narzędzia, którymi będą posługiwać się w trakcie kampanii, czyli od dziś aż do 4 października. W Multikinach, przed filmami, będą wyświetlane króciutkie, ale niezwykle sugestywne filmy reklamowe, a w Radiu Dla Ciebie pojawią się spoty, w których usłyszymy najwybitniejszego polskiego zapaśnika Andrzeja Suprona oraz mistrzynię szabli Olę Sochę.
Andrzej Supron / Fot. Rafał Pudło
- Wraz z moją sportową koleżanką bardzo się cieszymy, że mogliśmy swoimi głosami wspomóc kampanię - mówi Andrzej Supron, który prowadził dzisiejszą imprezę inaugurującą Jesienną SyMfonię Serc. - Mamy nadzieję, że dzięki SyMfonii uda nam się nagłośnić sytuację osób chorych na SM, dzięki czemu znajdą się pieniądze na ich leczenie - dodał.

Na ulicach Warszawy pojawi się specjalnie oznakowany tramwaj z logo kampanii i Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Będzie on służył jako przestrzeń dla happeningów nawiązujących do trudności, jakie w środkach transportu miejskiego napotykają osoby niepełnosprawne i chore.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wspaniała akcja. Panie Andrzeju (kiedyś pracowaliśmy razem przy programie tv) gratuluję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Supron, król zapasów, Mistrz Świata oraz vice mistrz olimpijski. Wieloletni zawodnik.... GKS Katowice, z którym święcił największe triumfy! ;)) 5+.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.