Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9651 miejsce

Andrzej Wajda dawał totalną wolność aktorom. Więckiewicz i Seweryn wspominają reżysera

Jaki był Andrzej Wajda na planie filmowym? Robert Więckiewicz i Andrzej Seweryn opowiedzieli o swojej pracy z reżyserem.

 / Fot. By Silar (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons- Kiedyś na pytanie moje pan Andrzej odpowiedział: Nie po to pana tutaj zatrudniłem, żeby teraz pan zadawał pytania. I o było klasyczne u pana Andrzeja. Dawał absolutną wolność aktorom, kochał aktorów - wspomina Robert Więckiewicz, który wcielił się w tytułową rolę w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

- Nauczyłem się, że nie należy marnować ani chwili na planie, że Andrzej czeka na aktora, a nie każe mu wykonać to i to - dodaje Andrzej Seweryn. Według obu aktorów Andrzej Wajda był nie tylko wybitnym twórcą, ale również znakomitym psychologiem, który potrafił rozładować tremę aktorów a jednocześnie stwarzał im możliwość pokazania pełni ich talentu.


- Ja mam przekonanie, że ten cały jego spadek, który nam pozostawił, właściwie stanowi dla nas pewien obowiązek. Zostawił to, mówi: popatrzcie na to, zastanówcie się, co trzeba robić. Wy znajdziecie dobre rozwiązanie waszej przyszłości i przyszłości waszego kraju - mówił Andrzej Seweryn.


TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.