Facebook Google+ Twitter

Andrzej Wajda z wizytą w kinie Kultura w Wołominie

Europejskie Dni Dziedzictwa były okazją, aby przypomnieć twórczość operatora filmowego Jerzego Lipmana, który związany był z Wołominem. W tym celu do Kina Kultura przyjechał reżyser Andrzej Wajda, który przybliżył postać swego przyjaciela.

Spotkanie z reżyserem cieszyło się sporą popularnością. Tego wieczoru Kino Kultura było najbardziej magicznym miejscem w Wołominie, również dzięki emisji trzech filmów, które poprzez bohaterów lub autorów miały związek z naszym miastem.

Tę magię odkrył także Andrzej Wajda, który mówił: – Właśnie takie kina jak te, mają prawdziwą duszę. Nie multipleksy. W takich małych kinach jest magia, one sprzyjają rozwojowi sztuki filmowej i to właśnie stąd wywodzi się Polska Szkoła Filmowa. Gdy do takiego kina przychodzą ludzie, jest to grupa osób, która chce coś przeżyć i którą coś łączy, jest to film.

Reżyser przybył do Wołomina, aby wspominać Jerzego Lipmana - wielkiego twórcę, który współpracował z najznakomitszymi postaciami polskiego kina, m.in. z Hoffmanem, Polańskim, Passendorferem, Wajdą. Sam również był wybitnym artystą i autorem zdjęć do legendarnych już filmów, jak "Nóż W Wodzie ", czy "Kanał ".

Pozostawił po sobie około trzydziestu obrazów i był to ogromny wkład w rozwój Polskiej Szkoły Filmowej oraz polskiej kultury. Andrzej Wajda zapamiętał go nie tylko jako świetnego współpracownika i operatora, ale także jako wspaniałego przyjaciela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wajdaschool.pl no pewnie . Akademia kina polskiego ;)

Tylko sie rozesmiać.

Co bylo kiedys kto jest teraz .

Natomiast SzkołaWajdy stoi pusta :((

Rezyser porzucil polski jezyk . ot kultura


link pomocniczy : http://www.szkolawajdy.pl
link pomocniczy 2 : http://www.wajdaschool.pl

Czy on sam ja zalozyl ? moze ktos wie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.