Facebook Google+ Twitter

Andrzejkowe Konfrontacje Rockowe Wrock 2009 już w sobotę

Jesienne Konfrontacje Rockowe Wrock na stałe zagościły w kalendarzu wrocławskich imprez. W tym roku impreza wypada w przed-andrzejkową sobotę i według organizatorów ma być największą imprezą andrzejkową w południowo-zachodniej Polsce.

Plakat promujący imprezę / Fot. materiał prasowy agencji FunPRAndrzejkowe święto muzyki rozpocznie występ wrocławskiego zespołu Mikromusic. Twórczość zespołu założonego przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego łączy w sobie elementy jazzu i trip hopu, na który składa się rap oraz dub (styl polegający na wyeksponowaniu rytmu bębnów i gitary basowej znany głównie z muzyki reggea). Grupa istnieje od 2002 roku, w 2005 artyści wydali swój pierwszy album "Micromusic", trzy lata później światło dzienne ujrzała kolejna płyta zatytułowana "Sennik".

Nazwisko Waglewski nie jest chyba obce żadnemu miłośnikowi rocka. Rodzinną tradycję ojca Wojciecha podtrzymali synowie Bartosz - Fisz i Piotr znany pod pseudonimem Emade. Bracia wspólnie wydali trzy płyty. Projekt Fisza i Emade to rap do ciekawej muzyki, często obfitującej w elektroniczne dźwięki.

Kolejnym artystą, a właściwie artystką, która zaprezentuje się wrocławskiej publiczności będzie Ania Dąbrowska. Ania już jako nastolatka myślała o karierze muzycznej, równolegle uczyła się w liceum i kończyła szkołę muzyczną w klasie kontrabasu, później grała na gitarze basowej. Swoje wokalistyczne powołanie poczuła śpiewając w zespole "4 Pory Roku. Wzięła udział w programie "Idol" - zajęła dopiero ósme miejsce. Nie przeszkodziło to Ani w kontynuowaniu kariery.

W 2004 roku wydała swoją pierwszą płytę "Samotność po zmierzchu", dwa lata później fani Dąbrowskiej mogli posłuchać kolejnego albumu zatytułowanego "Kilka historii na ten sam temat". W zeszłym roku artystka wydała swój ostatni album - "W spodniach czy w sukience?", który okazał się sukcesem. Po czterech dniach sprzedaży płyta zyskała status złotej, kilka miesięcy później platynowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.