Andy Roddick pierwszym finalistą turnieju w Eastbourne

W piątek po 61. minutach pojedynku Belg Steve Darcis (ATP 72) przerwał grę z powodu kontuzji pleców przy stanie 3:6, 1:3 w półfinale turnieju AEGON International, rozgrywanego na trawiastych kortach Devonshire Park w Eastbourne.

Był to 600. mecz w karierze rozstrzygnięty na korzyść Roddicka (ATP 33). Amerykanin rozpoczął spotkanie mocnym serwisem. Belg wyrzucił swój return poza
kort. Andy posłał następnie as serwisowy,
kończący forhendowy cross i zdobył gema kolejnym asem. Darcis wygrywał swoje piłki wolejami przy siatce i mocnym forhendem. W piątym gemie Belg przełamał serwis Amerykanina. Przy stanie 3:2 Steve popełnił podwójny błąd serwisowy. Silny, porywisty wiatr znosił zagrywane piłki poza kort lub w siatkę. W trudnych warunkach gry lepiej poradził sobie rutynowany Andy, który w 2003 roku był liderem rankingu ATP. Roddick wygrał cztery kolejne gemy i całego seta.

W pierwszym gemie drugiego seta Darcis nie wykorzystał własnego podania. Prowadził już 40:0 po zagraniu kończącego smecza i crossa z forhendu. Belg po raz drugi zepsuł kolejne dwa serwisy i posyłał piłki w siatkę. Amerykanin zdobył tego gema i wygrał własne podanie.

Darcis zdołał jeszcze doprowadzić do stanu 1:2. Później musiał skorzystać z pomocy terapeuty. Roddick przy własnym serwisie posyłał piłki w przeciwległe strony kortu, zmuszając rywala do wysiłku. Andy zagrał szóstego asa w tym meczu. Steve zepsuł return i przy stanie 1:3 wycofał się z gry.

Andy Roddick w finale zagra z ubiegłorocznym zwycięzcą imprezy Włochem Andreasem Seppim.