Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5002 miejsce

Andy Warhol projektował też obuwie. Jego szkice zostały zlicytowane za ponad 400 tys. dolarów

Andy Warhol przeszedł do historii jako malarz, rysownik, fotograf czy performer. Jego mniej znanym zajęciem było tworzenie projektów obuwia. Szkice Warhola z tej dziedziny znalazły właśnie nabywcę, który wyłożył za nie ponad 400 tys. dolarów.

 / Fot. creativereview.co.uk/aipAndy Warhol stworzył w swoim życiu wiele bardzo znanych dzieł. Szkice butów nie były jednak jego najbardziej znanym przejawem twórczości. Może się to jednak zmienić, bowiem rysunki obuwia sprzedano właśnie za około 416 tysięcy dolarów (ponad 1,56 mln złotych).

W latach 50. artysta pracował dla komercyjnych magazynów, tworząc między innymi projekty obuwia. Zajęcie to dobrze wpisywało się w twórczość Warhola, zafascynowanego przedmiotami codziennego użytku - od puszek z zupą, po banknoty dolarowe.

 / Fot. creativereview.co.uk/aipNa aukcji w londyńskim Sotheby's zlicytowano 18 szkiców przedstawiających obuwie stworzone dla jednej z nowojorskich firm obuwniczych. Po latach rysunki sprzedały się lepiej niż obuwie, która na nich widnieje.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Coś dla pań rozmiłowanych w rodeo lub corridzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.