Facebook Google+ Twitter

Andżelika Borys: Represje podatkowe wobec Polaków na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 21:03

Polskie organizacje mniejszościowe działające na terenie Białorusi są represjonowane przez białoruskie służby podatkowe - twierdzi przewodnicząca Związku Polaków Andżelika Borys.

Zdaniem Borys - obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w polskiej oświacie. Urzędnicy podatkowi przesłuchują nauczycieli języka polskiego oraz uczniów polskich szkół. - Białoruskie władze chcą zniechęcić nas do nauki ojczystego języka - powiedziała Polskiemu Radiu Andżelika Borys.

Dodała, że podobne akcje białoruskie władze podjęły w stosunku do pracowników spółki ''Polonica" w Grodnie i Domu Polskiego w Iwieńcu.

Działacze Związku Polaków na Białorusi obawiają się prowokacji ze strony białoruskich urzędników. Uważają oni, że - białoruscy urzędnicy mogą spreparować fałszywe oskarżenia i na tej podstawie zamknąć polskie szkoły, przejąć Dom Polski i zakazać działalności spółce „Polonica".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czysto grać tam nikt się nie nauczył, bo nie chcieli - po to weszli w ten polonijny interes, aby być na górze. Ja tylko czekam na to, kiedy się wezmą na poważne i zaczną udowadniać winę byłym działaczom, którzy ciągnęli i rabowali, budowali swoje domy i nie płacili podatków. Widzę, że ten proces powoli rusza i się rozkręca. Oby, jak najskuteczniej i najszybciej doszedł do pomyślnego końca.

Uważam, iż dobrym obywatelem swojego państwa jest ten, co uczciwie pracuje, zarabia na CZYSTO i płaci podatki we własnym państwie, będąc wg niego lojalnym obywatelem. Całe lata 90-te - to jedna wielka niewiadoma w sensie finansowym w starym ZPB. Jeśli już reżyser Polański po 37 latach został dopadnięty, to nie uniknąć kary i tym z tzw. ZPB, co kradli, oszukiwali i ciągnęli w swoje kieszenie. I jak by władze polskie /MSZ/ nie przykrywały tych haniebnych często incydentów, często sami w nich biorąc udział, to i tak przyjdzie "kryska na matyska". I zaczniemy może żyć uczciwie, nie narzekając na to, iż ktoś nie chce, aby niejaka "Polonica" uczyła dzieci języka polskiego i nie wrzucali wszystkiego do jednego garnka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.