Facebook Google+ Twitter

Andżelika Borys: Represje się nasilają

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 14:24

O łamaniu praw mniejszości narodowych na Białorusi rozmawiali w sobotę w Mińsku szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys i przewodniczący unijnego zespołu do spraw Białorusi Jacek Protasiewicz.

Andżelika Borys w potwierdziła w rozmowie z Polskim Radiem, że od kilku dni władze nasiliły represje wobec działaczy jej związku. Szefa polonijnej organizacji dodała, że "trudno jej zrozumieć tak negatywne nastawienie władz". Borys przypomniała, że kilka miesięcy temu Związek Polaków zwrócił się do prezydenta Aleksandra Łukaszenki z wnioskiem o legalizację.

- Odpowiedzią było brutalne przejęcie Domu Polskiego w Iwieńcu - powiedziała polonijna działaczka. Szefowa Związku Polaków podziękowała również białoruskiej opozycji za wsparcie i solidarność. Partie opozycyjne działające na Białorusi uznały działania władz wobec związku za łamanie podstawowych praw obywatelskich oraz zaapelowały do Warszawy i Brukseli o wprowadzenie sankcji wizowych i ekonomicznych wobec urzędników odpowiedzialnych za represje wobec polonijnej organizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.