Facebook Google+ Twitter

Andżelika Borys z wizytą u prezydenta Kaczyńskiego. Później Bruksela

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 12:28

Andżelika Borys bez problemów przekroczyła granicę Białorusi z Polską. Obecnie prezes Związku Polaków na Białorusi jest w drodze do Warszawy. Andżelika Borys ma spotkać się z prezydentem Lech Kaczyński o godzinie 16.00.

Po ostatnich zatrzymaniach wśród działaczy nieuznawanego Związku Polaków istniała obawa, że szefowa organizacji i towarzyszące jej osoby mogą nie zostać wypuszczone z Białorusi. Andżelika Borys przyznała w rozmowie z Polskim Radiem, że przed wyjazdem z Grodna odebrała telefon z informacją, iż może mieć kłopoty na granicy, ale informacja nie potwierdziła się.

W warszawskiej części wizyty przewodniczącej nieuznawanego Związku Polaków towarzyszą wypuszczeni w sobotę z aresztu: szef Rady Naczelnej związku Andrzej Poczobut, wiceprezes Mieczysław Jaśkiewicz i rzecznik prasowy Igor Bancer. Do Brukseli Andżelika Borys poleci już sama.

Andżelika Borys po pomoc w Brukseli

Andżelika Borys uda się do Brukseli, gdzie w Parlamencie Europejskim przedstawi sytuację polskiej mniejszości na Białorusi.

- Opowiem eurodeputowanym o sytuacji wokół polskiej mniejszości na Białorusi - zapowiedziała Borys. Andżelika Borys powiedziała Polskiemu Radiu, że jeśli padnie propozycja, aby reprezentowała Białoruś w programie Partnerstwa Wschodniego, to wyrazi na to zgodę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.